BİLETLİ FİYASKO…

Yozgatspor’umuz 3.lig 25. Haftada 23.02.2020 Pazar günü 13.30 ‘da kendi evinde kendi seyircisi önünde Bayrampaşa spor ile karşı karşıya geldi. Maçtan iki ekipte bir puana razı olarak golsüz berabere kalarak ayrıldılar.
Maça damga vuran maç kadar önemli olan seyircinin maraton tribününe maç başlamasına rağmen 20 dakika gecikmeli girmesi üstelik biletli seyirci… Yazımızın başlığından anlaşılacağı üzere biletli fiyasko diyebiliriz.
Takım istenmeyen sonuçlar ile mücadele verirken 12. Adam dışarda soğukta üstelik biletli şekilde beklemektedir. Maraton tribünü turnike siteminde yaşanılan aksaklıklar yan kapının geç açılması dışarda bekleyen Yozgatspor taraftarının maça girmeden oldukça moralini bozmuştur. Bu durum her hafta tekrarlanmaktadır.
Sayın kulüp başkanı Kazım Arslan’ın duruma el atması taraftar tarafından beklenmektedir. Gerekli yönetici ve kişilerin uyarılması Yozgatspor’un menfaatine olacaktır.
Eğer Yozgatspor yönetimi taraftarı tribünde görmek istiyorsa böylesine keşmekeş durumlara meydan vermemesi gerekir. Taraftar ve futbolcuların ve şehrin bütünleşmesi için taraftara gereken hassasiyet ve önem gösterilmelidir. Yozgatspor yönetiminin görevlerinden bir tanesi de bu olması gerekmektedir. Eğer bir taraftar maça girmek için 45 dakika erken gelip 20 dakika maça geç girerse küskünlükler ve dargınlıklar olacaktır. Bu durum sayın kulüp başkanımızı moralini bozacaktır. Önümüzdeki maçlarda bu yukarda belirtilen durumun tespiti yapılıp ön hazırlıkların bitirilmesi gerekir. Tribün taraftar ile güzeldir…