Yozgatspor Evinde güldü…

Haftalar sonra gelen galibiyet gerek yönetimin gereke taraftarın yüzünü güldürdü. 90+5 dakika boyunca mücadele eden bir Yozgat spor vardı sahada. İlk defa takımı bu kadar istekli ve azimli gördük.
Galibiyeti en çok isteyen taraftık ve kazanan da biz olduk. Üç puanı almamız gerekiyordu en çok ihtiyacımız olan zaman da puanı aldık. Ancak alt sıralarda ki takımlarında kazanması avantajımızı etkilese de takım yarıştan kopmadığını bir kez daha göstermiş oldu.
Bugün saha da bambaşka bir Yozgatspor vardı. Haftalar öncesinde söylediğim şuydu kan değişikliğine ihtiyaç var demiştim . Fatih Kavlak’ın gitmesinin ardından takımın başına gelen teknik adam Cemal Çıldır takımı toparladı eksiklikleri gördü.
Kendisinin canlı yayında ki konuşmasının tamamını dinledim. Doğrusuyla yanlışıyla her şeyi söyledi. Eksiklileri söyledi. Yönetim de üzerine düşeni yaparak eksik noktalara transferler yaparak takımın toparlanmasını sağladı.
Yapılan transferlerinden takıma katkı sağladığını bu hafta hepimiz gördük. 90 Numara Mehmet Ali hem ileri uçta hem orta saha da hem de defansta çok işler yaptı. 90 dakika boyunca elinden geleni yaptı. Takımın kazanmasında en büyük faktördü. Takımın gerek ilk on biri gerekse yedeklerine kadar hepsi kusursuz bir maç çıkardılar. Hepsinin ayağına sağlık.
2019-2020 sezonunun en güzel karşılaşmasıydı. Ligin en zor takımlarından olan ve puan cetvelinde 3.sırada yer alan Nazilli belediye sporu yenerek takım kendindeki gücü görmüş oldu. Bu takım böyle oynadığı sürece bu takımın karşısında hiç kimse duramayacaktır.
Galibiyeti en çok hak eden taraf bizdik. Zaman zaman oyuncular zeminin azizliğine uğrasa da yada Oğuzhan Kandemir’in kırmızı kart görmesi bile takımın oyundan düşmesine neden olmadı.
Tam bir takım oyunu izledik. Oyuncuların tamamı üzerine düşen vazifeyi yerine getirdiler.
Herkesin gerek Yönetimin gerek oyuncuların gerekse teknik ekibin hepsi kenetlenmiş durumdaydı. Beklenen sonuç alındı üç puanı alan taraf olduk.
Hafta sonu oynayacağımız Nevşehir spor deplasmanından da iyi bir sonuçla ayrıldığımız takdir de bu takımın önün de hiç kimse duramayacaktır.
Gün birlik beraberlik günü hep birlikte Şehrin takımını ayağa kaldırmak için desteklemeye devam edelim…
Güzel günler görmek dileğiyle...