Buradan bakınca sorguluyorsunuz

Nerede ve ne zaman olduğunun önemi olmadan sürekli insanların konuşmalarına kulak misafiri oluyor, jest ve mimiklerini gözlemliyorum.
Her insan bir hayat, her hayat bir yolculuk. Ben şu son yıllarda yaptığım yolculuklarda insan ağzına istemli veya istemsiz yer edinmiş İngilizce kökenli kelimeleri görüyorum. Elli yaşındaki adamında ağzında da ok! altı yaşındaki çocuğun ağzında da ok!
Sahi nedir bu ok?
Konuştuklarımızı ve kullandığımız kelimeleri neden sorgulama ihtiyacı hissetmiyoruz. Tuhaf bir biçimde yediden yetmişe el birliği ile güzelim Türkçemizin yozlaşmasına sebebiyet veriyoruz. Günümüzde İngilizceye verilen önemin hepimiz farkındayız. İngilizceye odaklanan neslinde! Lakin kabul edelim fark etmeden ana dilimize yabancılaşıyoruz. Evet dünyayı yakalayalım ama mümkünse bunu ana dilimizi koruyarak yapalım! Konuşma içerisinde kullandığımız İngilizce kökenli kelimeler bizleri havalı ve bilgiç göstermiyor. Türk milletini havalı gösteren tek şey ana diline ve değerlerine bağlılık ! Ben çok geç sorguladım, siz geç kalmayın!
Milliyetçilik ruhumuzu dilimize taşıdığımız günler diliyorum.
Sevgi ile kalın ..