GÖNÜLDEN SEVMEK…

Merhaba güzel şehrin güzel insanları, zaman su misali akıveriyor ikinci haftamızdayız sizler ile. İçimdeki heyecan ve sevgi olduğu sürece bir şeyler yapmaya çalışacağız. Yazımızın başlığında anlaşılacağı üzere hemen giriş yaparak gönlümüzden geçenleri siz değerli okuyucularımız ile paylaşalım. Paylaşmak sizler ile güzel…
Gönülden sevmek yaptığın her işi gönülden severek isteyerek yapmak gibisi güzeli var mıdır şu fani dünyada. Bütün başarısızlıklar olumsuzluklar yukarıda ki paylaştığım nedenlerden meydan geliyor. Hayatımızdan kısaca örneklere verecek olur isek; yaptığımız işi severek yapmıyoruz hemen hemen her meslek gurubunda vardır. Zoraki ve mecburiyetten yapan insanlar ile hayatın her anında karşı karşıya geliyoruz. Hastanene postanene avm hayatın her noktası diyebiliriz. Yaşarken incelemek lazım hayatı örneğin ben öyle yapıyorum. İşini sevmeyerek yapan insanlar ile her gün karşılaşıyorum. Ama tersi durumda denk geldiğim zaman işini yapan kişiye hayranlık ile bakıyor gıpta ediyorum. Sıkıcı monoton hayatın işini sevmeyen insanlar ile çalışırken karşı karşıya geldiğin zaman alışıyor insan ama severek işini yapan bir ayakkabı boyacısı bir oto lastik tamircisi veya yahut bir çay ocağında sıcak gülümseme içtenlik ile sorduğun soruya güler yüz ile cevap verilmesi, tatlı dil insanı cezbediyor.
Günün stresi bir sıcak gülümseme ile hoş sohbet ile gidiveriyor. İnsanı kendinden alıyor düşüncelere daldırıyor. Keşke cümlesi düşüveriyor dilimizden keşke tüm meslek gurupları böyle olsa diye… Yaşanılan bütün olumsuzluklara rağmen insanoğlu gülebilmeli gülmek tebessüm kana hızlı karışan bir olaydır. Ve yaptığımız işi gönülden severek yapmak insanlara faydalı olmak insanlarda bir hoş seda bırakabilmektir bütün olay. Zaman geçtiği vakit ‘‘şuradaki beyefendi veya hanımefendi vardı ya güler yüzlü olan bizimle ilgilenen’’ dedirtebilmektir. Bu yazdığımız olay meydana geldi ise ne mutlu bize. Ama tam tersini yazmak bile istemiyorum siz anladınız kıymetli okuyucular. Her ne iş yapar isek yâda ne iş ile meşgul isek sevelim, severek yapalım. Sevmenin yanında otomatik saygıda beraberinde gelir emin olun hoşgörüsü de gelir. Tüm güzellikler gelir sevdiğim zaman. Sevelim sevilelim kalp kırmadan gönül incitmeden sevgi saygı çerçevesinde üstünden gelinmeyecek hiçbir şey yoktur. Çıraklığını yapmadığın işin ustalığını yapmayacaksın. Yaptığın işin tozunu yutman lazım ki o işte zirvelere çıkabilesin. Bir kusurumuz oldu ise af ola değerli dostlar. Önümüzdeki hafta tekrar buluşabilmek ümidi ile Esen kalın hoşçakalın.