YENİDEN MERHABA DOSTLAR

Uzun zaman önce Yozgat’ımızın seçkin gazetelerinde köşe yazıları ile sizler ile beraber idik.
Takvimler 2019 sonlarına doğru nasip oldu tekrar sizler ile beraberiz. Yaratan Mevla’ya şükürler olsun ki ortak sevdamız Yozgat’ın sorunlarını tekrar buradan dile getireceğiz Yozgat’ımızın gür sesi GÜNAYDIN YOZGAT gazetesi aracılığı ile.
Şahsıma tekrar sizler ile olmamı sağlayan uzun yıllara dayana dostluğumuz YAŞAR Ağabeyimden Allah razı olsun, düşüncelerimizi fikirlerimizi buradan ÇAPANOĞLU köşemizden sizler ile paylaşacağımız için.
İlk yazımızda sizlere olan özlemden hasretten bahsetmek isterim; ve tabi ki ortak sevdamız YOZGAT’tan insanoğlu yaratılıştan beri bir uğraş bir çaba içerisinde yaşamını devam ettirmekte bu süreçte yaratılmışların en şereflisi insanoğluna yardımcı olabilmek ne kadar güzel şey olsa gerek.
Dil din ırk fark etmeksizin insana insan olduğu için yardım edebilmek dünyanın yaşadığımız evrenin en şerefli olayıdır. Düşeni kaldırmak darda olana var olmak insanlığımızın yaratıcıya olan borlarından birisidir. Bu hissiyat ve düşünceler ile sizlere yardımcı olabilmek için buradan yazacağız.
Belki bir okuyucumuza yardımcı olabilirsek ne mutlu bizlere.
Dedik ya sevdamız YOZGAT belki birilerinin yaşam mücadelesini vermek için yaşadığı belki birilerin sevmeyerek yaşadığı belki birilerin zoraki durduğu şehir olabilir. Ama bizim ve benim gibi düşünenler için sevdamızın ismidir.
Anadolu’n en eski yerleşim yerlerinden birisidir, kültürü bozulmamış her mahallesinde çeşmesi olan tüm cenazeleri ortak bir camiden kalkan tüm cemaatin hayır duası alınan cenaze için başka bir şehir var mıdır bilmiyorum. Soğuğu ile sıcakkanlı insanları ile ben bu şehri çok seviyorum. Bu şehri yukarıda bahsettiğim olaylara rağmen yâda başka şeylere rağmen sevemeyen Yozgat’ta ikamet eden insanları da seviyorum.
Buda ayrı bir ironi benim için. Her şehirde iyi kötü olduğu gibi şehrimizde iyiler kötüler vardır, ama kötü var diye şehri sevmemek iyilere yapılan bir saygısızlıktır.
Olduğu gibi kabul etmek en güzelidir. Kalemimizin yettiği kadarı ile buradan memlekete olan aşkımızı haykıracağız. İyisini de kötüsünü de yazacağız.
Memleket bizim şehir bizim. Bu şehir için elini taşın altına koyan herkese sonsuz teşekkürler. Bu haftalık bu kadar kıymetli dostlar. Kalemizin yazdığı kadar ile dilimizden gönlümüzden gelenleri yazıya döktük. Esen kalın hoşça kalın…