Yozgat’ın adını kullanmaktan vazgeçin!

İşini yapanları tenzi ediyorum ama kusura bakmayın Yozgat’a katkı sunmak adı altında Yozgat’ın adıyla mevzi kazanma yolunu tercih eden derneklerden, konfederasyonlardan ne zaman kurtulacağız?
Yozgat sevdası deyip deyip Yozgat’a zerre katkısı olmayan ama Yozgat’ın adıyla siyasette ve bürokraside söz sahibi olmak isteyen bu ağabeyler ne zaman utanacak?
Açık ve net Yozgat’ın yolunu bilmezlerin Yozgat’a faydası falan olmaz; olsa olsa yatırımlarına, ceplerine, çoluğuna çocuğuna ve kariyerlerine kazancı olur.
Ya Yozgat’ı öncelik alın, samimi ihlasla hareket edin ya da lütfen doğduğunuz toprakların adını çıkarlarınız için kullanmayın.
Yozgat kendi göbeğini kendi kesmesini bilir...
Gölge etmeyin başka ihsan istemez...
***
Yozgatlı öğrencilerimiz için İstanbul’a yurt yapan, öğrencilerimize her yıl düzenli burs veren, kıyafet, kırtasiye yardımları yapan, Sarıkaya ilçemizde bir okula bilgisayar laboratuvarı kuran, Yozgatspor taraftarlarımıza zaman zaman deplasman otobüsü yollayan, son olarak Yozgatspor için maddi yardım kampanyası düzenleyen kısacası Yozgat’a katkı sunan İstanbul Yozgatlılar Federasyonu’na özellikle teşekkür ediyorum.
Lakin Yozgat’ın siyasetçisine, bürokratına kendisine fayda sağlamak için yılda bir yemekli toplantılarla mevzi kazanıp Yozgat’ın insanına faydası olmayanlara da sözüm vebal altındasınız bilesiniz.