Yozgat’ın yeni Başsavcısı Ahmet Ataman oldu

Yozgat’ta 21 hakim ve savcının yeri değişti

Yozgat’ın yeni Başsavcısı Ahmet Ataman oldu Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun yaz kararnamesi açıklandı. Yozgat’ta yaklaşık 2 yıldan bu yana Cumhuriyet Başsavcısı olarak görev yapan Ahmet Yavuz, Samsun’a atandı.
HSYK Birinci Dairesi tarafından 3 bin 228 hakim ve savcının ataması Adli Yargı Kararnamesi ile, 518 Hakim ve Savcının ataması ise İdari Yargı kararnamesi ile gerçekleşti. Yozgat’ta 21 hakim ve savcının ataması gerçekleşti.
2016 yılı adli ve idari yargı ana kararnamelerine ilişkin çalışmaların, 05 Haziran 2016 tarihi itibarıyla sonuçlandırılarak karara bağlandığı belirtildi.
Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun yaz kararnamesine göre, Eylül 2014’ten itibaren Yozgat Cumhuriyet Başsavcısı olarak görev yapan Ahmet Yavuz, Samsun Cumhuriyet Başsavcılığına atandı.
Yozgat Cumhuriyet Başsavcısı Yavuz’un yerine Bitlis Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman getirildi.
YOZGAT’A ATANAN HAKİM VE SAVCILAR
Bitlis Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman, Şarkışla Cumhuriyet Savcısı Recep Ardıhan, Mardin Hâkimi Çimen Atacan Tuna, Mutki Cumhuriyet Savcısı Nebi Erken, Avanos Hâkimi Seda Tuncer, Ergani Hâkimi Yasin İğneci, Cizre Cumhuriyet Savcısı Ali Kahyaoğlu, Suşehri Cumhuriyet Savcısı Zafer Yılmaz, Suşehri Hâkimi Özlem Yılmaz, Cizre Hâkimi Meral Kahyaoğlu
YOZGAT’TAN AYRILAN
HAKİM VE SAVCILAR
Deniz Zeynep Berent Tarsus Hakimliğine, Erhan Doğan İskenderun Hakimliğine, Ömer Faruk Kaymaz, Siirt Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığına, Mehmet Saygın Kayseri Cumhuriyet Savcılığı, Cüneyt Uysal Adana Hakimliği, Kamil Furkan Efe Kayseri Cumhuriyet Savcılığı, Erdal Gürcü Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi Üyeliği, Nazik Yüksel Ceren Diyarbakır Cumhuriyet Savcılığı, Halil Koçak Samsun Cumhuriyet Savcılığı, Cuma Özelce Malatya Cumhuriyet Savcılığı, 7 Haziran 2016 Salı
Paylaş :