'Halkın başkanı'

Belediye Başkanı Celal Köse, yaptığı istişare ziyaretleriyle de halkın nabzını tutuyor.

'Halkın başkanı' ‘Gönül Belediyeciliği’ anlayışı ile Yozgat’ta hizmet planlamasını şekillendiren Belediye Başkanı Celal Köse, yaptığı istişare ziyaretleriyle de halkın nabzını tutuyor.
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, hizmet standardının yükselmesine katkı sağlayan ziyaretler yaparak, katılımcı yönetim anlayışıyla planlamalar yapıyor. Yozgat için devasa yatırımlar için çalışmalar yürüten Başkan Köse, belediye bütçesinden tek kuruş harcamadan önemli projeleri hayata geçirmeye başladı.
Yönetim anlayışının temelinin ortak akıl çerçevesinde şekillendiren Başkan Köse, katılımcı yönetim anlayışının en güzel örneklerini sergilerken, vatandaşlar tarafından da takdir ediliyor.
Belediye Başkanı Köse, bulduğu her fırsatta bir araya geldiği vatandaşlarla hem sohbet ediyor, hem de yeni sezon çalışmaları için birlikte planlama yapıyor.
Her fırsatta vatandaşlarla bir araya gelen ve sohbet eden Başkan Köse, esnaf ziyaretleri de gerçekleştirerek halkın görüş, beklenti ve önerilerini kayda geçiriyor.
Merkezdeki tüm mahalleleri sık sık gezen ve incelemelerde bulunan Başkan Köse, hem yapılan hizmetleri anlatıyor, hem de yeni hizmet sezonunun yatırım planlamasını yapıyor.
İSTİŞARE ÇOK ÖNEMLİ
Belediye Başkanı Köse, yerel yönetimlerin hizmet üretim sürecinde öncelik planlamasının çok önemli olduğunu vurgulayarak, “Belediye olarak hizmetlerimizi planlarken, öncelik sıralamasına özen gösteriyoruz. Tabi bu sıralamayı yaparken de, vatandaşlarımızın beklenti ve taleplerini dikkate alıyoruz” dedi.
Mesaisinin büyük bölümünü sahada geçiren Başkan Köse, ziyaretler yaparak vatandaşlarla sık sık sohbet ediyor.
Başkan Köse, “En sevdiğimiz makam olan Yozgat’ımızın sokaklarındayız. Hemşehrilerimizi yormadan, yerlerinde ziyaret ediyoruz. Gönlü güzel kardeşlerime hoş sohbetleri için teşekkür ediyorum. Halkla iç içe olmak ve sürekli iletişim halinde bulunmak, bizim de işlerimizi kolaylaştırıyor. Vatandaşımız ne istiyor, hangi beklentiler içerisine giriyor, bunları bire bir ve ilk ağızdan öğrenme şansımız oluyor. Dolayısıyla plan ve programımızı da, bu beklentiler üzerinden şekillendiriyoruz” diye konuştu.
VATANDAŞLAR
ÇOK MEMNUN
Vatandaşlar ise Belediye Başkanı Köse’nin gerçekleştirdiği ziyaretlerinden oldukça memnun. Sık sık istişareler yapılmasından dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade eden vatandaşlar, “Başkanımızla sürekli temas halinde bulunuyor olmaktan çok memnunuz. Eksiklikleri birlikte tespit etmek, çözüm yollarını birlikte oluşturmak, bu anlamda çok önemli. Sergilediği hassasiyet ve istişare yaklaşımından dolayı Başkan Köse’ye teşekkür ediyoruz” dediler. 2 Şubat 2021 Salı
Paylaş :