Taşınmazlar satılacak

İl Özel İdaresi’ne mali kaynak oluşturmak amacıyla yeni kararlar alındı

Taşınmazlar satılacak Yozgat’ta İl Özel İdaresi tarafından 10 milyon TL maliyetle yaptırılıp işletmesi ihale edilen ve sadece kadınların kullanımına özel Termal Aqua Park ve Spor Merkezi açılışının üzerinden 3 yıl geçmesine rağmen yine kapandı.
Mülkiyeti İl Özel İdaresi’ne ait olan araziler ve lojmanlarındaki daireler satışa çıkarılacak.
Yozgat İl Genel Meclisi Başkanı İskender Nazlı, il özel idaresine ait olan ve atıl durumdaki lojmanların bütün olarak satışının kararlaştırıldığını söyledi. Mülkiyeti İl Özel İdaresi’nde bulunan ve atıl kalan taşınmazların satılarak kaynak oluşturulacağını dile getiren Nazlı, Çekerek’te İşhanı, Sorgun’da termal tesis önündeki arazinin satışa çıkarılacağını ifade etti.
Lojmanların daha önce satışa çıkarıldığını ancak satışının yapılamadığını hatırlatan Nazlı, lojman binalarının bir bütün olarak satılacağına dikkat çekti.
KADIN TERMAL
AQUAPARK KİRALANACAK
İGM Başkanı Nazlı, Yozgat’ta kadınlara özel olarak açılan ‘Termal Aqua Park ve Spor Merkezi’nin de kiralanacağını söyledi.
Giderlerinin ağır olması nedeniyle kiracı firmanın karşılayamadığını aktaran Nazlı, tesisin kiralanması için çalışmalar yapıldığını belirtti.
Türkiye’nin kadınlara özel ilk Aquaparkı olma özelliği taşıyan tesisin atıl bırakılmamasını arzu ettiklerine vurgu yapa Nazlı, 2017 yılında hizmete açılan tesise Yozgat Belediyesi’nin talip olduğunu kaydetti.
SARAYKENT TERMAL
TESİSDE KİRALANACAK
İGM Başkanı Nazlı, Saraykent İlçesi’nde tarihi İpek Yolu üzerinde Selçuklu döneminden kalma Çinçinli Han’ın içerisinde bulunan termal suyun yeniden kullanımı için hazırlanan termal tesis projesinin sona gelindiğini hatırlattı. Nazlı, tesisin 10 yıllığına kiralanması için çalışmalar yapıldığını belirterek, tesisin ilçeye katma değer getireceğini ifade etti. 26 Şubat 2020 Çarşamba
Paylaş :