Süt ünitesi nihayet

Türkiye’nin önemli tarım ve hayvancılık bölgeleri arasında bulunan Yozgat’ta üretilen sütlerin ekonomiye kazandırılmasına yönelik çalışmalar devam ediyor.

Süt ünitesi nihayet AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, Yozgat Et ve Süt Kurumu bünyesinde kurulacak ‘Süt Ünitesi’ne yatırım ödeneğinin çıktığının müjdesini verdi.
Türkiye’nin önemli tarım ve hayvancılık bölgeleri arasında bulunan Yozgat’ta üretilen sütlerin ekonomiye kazandırılmasına yönelik çalışmalar devam ediyor.
Yozgat’ta uzun yıllardır hizmete açılması beklenen Süt Ünitesi için adımlar atıldı.
Et ve Süt Kurumu bünyesinde bulunan ve atıl durumda kalan Süt Ünitesi için müjde geldi. AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer’in yakından takip ettiği Süt Ünitesi’ne ödenek çıktı. Süt Ünitesi için 20 milyon TL ödenek ayrıldı.
Milletvekili Başer, Tasarruf tedbirlerinin alındığı, bir çok yatırımın askıya alındığı dönemde süt ünitesinin yatırım ödeneğinin çıkması için çok mücadele verdiklerini aktardı.
Başer, Cumhurbaşkanlığı Bütçe ve Strateji Başkanı Naci Ağbal ile yaptıkları görüşmeler neticesinde yatırım ödeneğinin çıkartıldığını belirtti.
HAYVANCILIĞIN GELİŞİMİNE
KATKI SUNACAK
Yozgat Et ve Süt Kurumu bünyesinde kurulacak süt ünitesini çok önemsediklerini vurgulayan milletvekili Başer, yatırımın hem istihdamı artıracağını hem de Yozgat’ta hayvancılığın gelişimine katkı sunacağını belirtti.
BÜYÜK DESTEKLER
VERİYORUZ
Yozgat’ta tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi için büyük destekler verdiklerini ve yatırım yaptıklarını açıklayan Başer, bu destekler sayesinde Yozgat’ta büyükbaş ve küçükbaş hayvancılığın popülasyonunun arttığını ve ivme kazanmaya başladığını belirtti.
HAYVAN HASTANESİ VE HAYVAN BORSASI
İNŞAATI DEVAM EDİYOR
Başer, yapımı hızla devam eden Hayvan Hastanesi ve Hayvan Borsası’nın faaliyete geçmesiyle Yozgat’ın Hayvancılığın büyük gelişme göstereceğini vurgulayarak Yozgat’ın hayvancılık alanında da merkez haline geleceğini açıkladı.
MART BAŞINDA İHALE İLANA ÇIKACAK
Süt Ünitesinde çiğ sütün işlenerek peynir, kaşar peyniri, tereyağ, yoğurt ve ayran üretiminin yapılacağını bu ürünlerin Türkiye’nin dört tarafında satılacağını açıklayan Başer, yatırım ödeneği çıkan süt ünitesinin ihalesinin, mart başında ilana çıkacağının müjdesini verdi. 26 Şubat 2020 Çarşamba
Paylaş :