Firmadan özür diledi

Firmadan özür diledi Yozgat’ta çiftçilik yapan Bilal Nazlı, haksızlığa uğradığı iddiasıyla tarım aletleri firmasına yönelik yaptığı protestolardan dolayı özür diledi.
Çiftçilik yaparak geçimini sağlayan Bilal Nazlı, ödediğini iddia ettiği 200 bin liralık borcu için hakkında icra takibi başlatan tarım aletleri firmasından özür diledi.
Nazlı, köyden getirdiği eşek ile kent merkezinde dolaşmış, senet fotokopisi ile ödeme yaptığına dair dekontun fotokopisini eşeğin boynuna asmış, dikkat çekmek için eşeğin semerine akü koyup, reflektör lambası takmıştı.
Yozgat Ziraat Odası Başkanı İsmail Açıkgöz, yaptığı protesto eylemleriyle firmanın ticari itibarını zedeleyen Nazlı ile tarım aletleri firması arasında arabuluculuk yaptı.
Yapılan görüşmelerin ardından her iki tarafta şikayetlerinden vazgeçti. Çiftçi Bilal Nazlı ise, haciz edilen 2 traktör, 1 otomobil ve 1 römorku iade aldı. Defalarca protesto eylemleri yapan Bilal Nazlı, bir yıl önce, ödediğini iddia ettiği borcu için icra takibi başlatılmasının ardından, protestolarına başlamıştı. Yozgat Ziraat Odası Başkanı İsmail Açıkgöz, protesto eylemleri yapın çiftçi ile Tarım aletleri ve motorlu taşıtlar üzerine faaliyet gösteren firma arasında arabuluculuk yaparak sorunu çözüme kavuşturduklarını söyledi.
Açıkgöz, “Çiftçimiz, yaptığı eylemlerle bir firmanın ticari itibarını zedeleyici davranışlarda bulunduğunu anladı. Bunun üzerine karşılıklı hesapları ortaya koyduk ve sorunu çözüme kavuşturduk. Çiftçimiz firmadan özür diledi” ifadelerini kullandı.
52 yaşındaki Çiftçi Bilal Nazlı ise, ‘’Alışveriş yaptığımız firma ile aramızda problemler oldu ama şuan anlaştık, firmadan özür diliyorum ” dedi. 26 Şubat 2020 Çarşamba
Paylaş :