‘Birlikte başaracağız’

Yozgat TSO Yönetim Kurulu Başkanı Çelik, faaliyetleri hakkında bilgilendirme toplantısı düzenledi

‘Birlikte başaracağız’ Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sinan Çelik, göreve geldikleri günden itibaren Yozgat’ın gelişmesine ve kalkınmasına yönelik çalışmalar içerisinde olduklarını belirterek, zorlukları birlikte aşıp, birlikte başaracaklarını söyledi.
Yozgat TSO Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çelik ve yönetim kurulu üyeleri faaliyetlerin anlatıldığı toplantıda bir araya geldi. Odanın son 1,5 yıllık faaliyetleri anlatıldığı toplantı. Gülhan Karaca Otel ve Restoran’da düzenlendi.
Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sinan Çelik, TSO Meclis Başkanı Hacı Selvi, Yönetim Kurulu üyeleri, Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Erdal Bilge Sedef ve yönetim kurulu üyeleri, Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Gülhan Karaca ve üyeleri katıldı.
TSO Meclis Başkanı Hacı Selvi, yaptığı açılış konuşmasında düzenlemiş oldukları toplantının amacının 2019 yılı Ticaret ve Sanayi Odasının yapmış oldukları faaliyetleri değerlendirmek olduğunu söyledi.
Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sinan Çelik, Ticaret Sanayi Odasında 17 aydır görev yaptıklarına dikkat çekti. Çalışma dönemi içerisinde Yozgat’ta birçok faaliyet gerçekleştirdiklerini dile getiren Çelik, Yozgat’taki işletmelere 50 milyon civarında bir kredi sağladıklarını aktardı.
Ciddi şekilde kredi indirimleri sağlanmasına yardımcı olduklarının altını çizen Çelik, “Bunun dışında kısmet olursa Odamızın fiziki yerleşkesinin bize yakışmadığını ve daha iyi bir yere geçmemiz gerektiğini biliyoruz. Bununla alakalı arsa üzerinde ciddi bir evsel atık ve hafriyat çalışması yaptık. Bu çalışmalarımızı da geçtiğimiz aylarda bitirdik ve bir kaç ay içerisinde de inşaat çalışmalarına başlayacağız. Allah izin verirse de görevimiz bitmeden Yeni Ticaret ve Sanayi Odamızın binasını bitirip yeni bir kompleks kazandıracağız’’ dedi.
Yozgat’ın birlik ve beraberlik içerisinde olması gerektiğine dikkat çeken TSO Başkanı Çelik, değişim ve yenilenme adına başlattıkları çalışmaların devam ettiğini belirtti.
Bire bir ziyaretlerde ekonomik durum hakkında üyeleri dinlediklerini aktaran Çelik, Yozgat ekonomisinin kalkınması için çalıştıklarını, yerel yöneticilerle, siyasilerle bir araya gelerek sorunları masaya yatırdıklarını vurguladı. Yozgat ekonomisinin zor bir süreçten geçtiğini belirten Çelik, bu süreci el birliği ile atlatacaklarını ifade etti.
Yozgat’ın gelişmesi ve kalkınması için iyi bir sinerji yakaladıklarını vurgulayan Çelik, yıllardır ortaya konuşulan sorunlar yerine çözümleri paylaşacaklarını sözlerine ekledi. 26 Şubat 2020 Çarşamba
Paylaş :