Sporcularımız Kahramanmaraş’ta ok attı

Sporcularımız Kahramanmaraş’ta ok attı Geleneksel Okçuluk Salon Türkiye Kulüpler Kupası Kahramanmaraş’ta gerçekleştirildi.
Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu ve Kahramanmaraş Gençlik ve Spor Müdürlüğünce düzenlenen Geleneksel Okçuluk Salon Türkiye Kulüpler Kupası müsabakaları Kahramanmaraş’ta düzenlendi.
Osman Sayın Spor Salonu’ndaki müsabakalara, 48 ildeki 153 kulüpten yaklaşık 300 kadın ve erkek sporcu katıldı.
Büyük erkekler kategorisinde İstanbul Okçular Vakfı birinci, Bursa Hasanağa Okçular Vakfı ikinci, İstanbul Sungur Spor Kulübü ise üçüncü oldu.
Büyük kadınlar kategorisinde ise Eskişehir Porsuk Gençlik ve Spor Kulübü birinciliği, İstanbul Okçular Vakfı ikinciliği ve Kocaeli Öncü Gençlik Spor Kulübü üçüncülüğü elde etti. Yarışmada Bozok Geleneksel Okçuluk Spor Kulübü Başkanı Şükrü Yalman’ın yanı sıra Antrenör Doç. Dr. Murat Korkmaz, Demet Kılınç, Eren Akbuğa, Kelami Güneşer, Hakan Ertaş, Sevim Korkmaz, Seda Kılıç, Feriha Kılınç, Saliha Rabia Şahin ok attı.
Kulüp Başkanı Şükrü Yalman, kendileri açısından iyi bir yarışma olduğunu belirterek, Yozgat’ta okçuluk sporunun gelişimine katkı sunacaklarını söyledi.
Kulüp olarak lisanslı sporcu sayısını her geçen artırdıklarına değinen Yalman, önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek ve Bozok Üniversitesi’nin ev sahipliği yapacağı yarışmada da ok atacaklarını kaydetti. 26 Şubat 2020 Çarşamba
Paylaş :