YOBÜ tanıtım atağında

Bozok Üniversitesi Ankara Keçiören’de tanıtım fuarına katıldı

YOBÜ tanıtım atağında Yozgat Bozok Üniversitesi Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Geleceğimi Belirliyorum” kariyer fuarına katıldı.
Neşet Ertaş Sanat ve Gösteri Merkezi’nde düzenlenen tanıtım fuarının açılış programına Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Işık okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Açılış programı protokol konuşmalarının ardından, müzik dinletisi ve fuar alanın gezilmesi ile devam etti.
Keçiören ilçesinde bulunan 8 bin lise son sınıf öğrencisi ile buluşma imkanı sağlayan kariyer fuarında Bozok Üniversitesi tanıtım standını ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ öğrencilerle tanışarak üniversitemizin eğitim imkanları hakkında bilgi verdi. Rektör Prof. Dr. Karadağ, kariyer fuarında katılımcı öğrencilere “Kariyer ve Beklentiler” konulu seminerinde, öğrencilere hayal kuran ama hayalperest olmayan bir yaklaşımla Üniversitemizin kararlılıkla başarıya yol aldığını belirterek, öğrencilere meslek ve kariyer seçimlerinde hayallerinin peşinden inanarak ve gereğini yaparak gitmeleri tavsiyelerinde bulundu.
7 devlet üniversitesi ve 27 vakıf üniversitesinin yer aldığı Türkiye’nin önde gelen üniversitelerin tanıtım stantlarında öğrenciler tanıtım temsilcilerinden bölüm taban-tavan puanları, bölüm sıralamaları, çift anadal, yandal, yatay ve dikey geçiş, tercih, sıralama ve üniversite imkânları ile ilgili her konuda bilgi alma imkânı buldu. 21 Şubat 2020 Cuma
Paylaş :