ÇALATLILARLA HOŞ SOHBET

ÇALATLILARLA HOŞ SOHBET STK- Kamu işbirliği bilgilendirme faaliyetlerine yönelik olarak Çalatlı Köyü Kalkındırma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret eden İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Hakkı Yurtlu, Yozgat’ta 475 derneğin faaliyet gösterdiğini belirterek, 2020 yılındaki dernek artışlarına dikkat çekti.
Sivil Toplum ve kamu arasındaki sektörel ve kurumsal işbirliğinin güçlendirilmesi, derneklerin sorumlarına çözüm bulunması ve iş ve işlemlerin etkin ve daha verimli bir şekilde sürdürülmesi amacıyla dernekleri ziyaret eden İl Müdürü Yurtlu, Yozgat il merkezinde yeni kurulan Çalatlı Köyü Kalkındırma ve Dayanışma Derneği”nin ilk olağan genel kurulu sonrasında yöneticileriyle buluştu.
İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Yurtlu, Yozgat’ta 166 adedi il merkezinde olmak üzere il genelinde 475 derneğin faaliyet gösterdiğini, 2020 yılı itibarı ile 11 derneğin kuruluş işlemlerini tamamladığını söyledi. Amacımız, derneklerin STK ruhuyla gelişim kaydederek, ilimize sosyal ve kültürel açıdan katma değer kazandırmaktır” diyerek, derneklerin hazırlayacakları proje, sosyo-kültürel ve sportif faaliyetlerle hem üyeler hem de toplumsal bazda birlik beraberlik ve dayanışmanın ruhunun tesisi ve pekiştirilmesinin önem taşıdığını vurguladı.
Çalatlı Köyü Kalkındırma ve Dayanışma Derneği yönetin kurulu başkanı Hamdi Batur beraberindeki yönetim kurulu üyeleri adına, İl Müdürü Yurtlu’ta ziyaretten ve bilgilendirmeden dolayı teşekkür ederek, dernek olarak yapacakları çalışmalar hakkında kısaca bilgi verdi. 19 Şubat 2020 Çarşamba
Paylaş :