İki projeye destek

Destek Almaya Hak Kazanan Projeler İmzalandı

İki projeye destek Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının 2019 Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı kapsamında Boğazlıyan Belediyesi'nin yüzde 60’ı hibe olmak üzere 1 milyon 604 bin 128 lira proje bedelli "Mutlu Kreş, Mutlu Yarın" projesi ve yine yüzde 82,7’si hibe 1 milyon 693 bin lira proje bedelli Çekerek Kaymakamlığı'nın "Çekerek Kültür ve Spor Dünyası" projeleri destek almaya hak kazandı.
Valilik Makamında gerçekleşen imza törenine Vali Kadir Çakır, Çekerek Kaymakamı Mehmet Çağatay Çakal, Çekerek Belediye Başkanı Eyyüp Çakır, Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar ve Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci katıldı.
Yozgat Valisi Kadir Çakır, destek almaya hak kazanan projelerin ilimize ve uygulanacak olan ilçelerimize hayırlı olması temennisinde bulundu.
Vali Çakır, Mutlu Kreş, Mutlu Yarın projesi kapsamında Boğazlıyan'da 1.6 milyon bütçeli bir kreş yapılacağını aktardı. 3-5 yaş grubu çocuklar için eğitim ve sosyal alanlar oluşturulacağını dile getiren Çakır, ‘’240 öğrenciye hizmet edecek kreş için 7 sınıf oluşturulmuş ve 2 sınıf tam zamanlı hizmet, 5 sınıf için ise sabah öğlen grubu şeklinde eğitim sağlanması planlanmaktadır. Ayrıca Çekerek Kültür ve Spor Dünyası projesi kapsamında Çekerek'te 1.6 milyon bütçeli spor ve kültüre yönelik tesisler yapılacaktır. Proje ile kent ve kırsal arasındaki farklılıkların azaltılarak insanların yaşadıkları ilçede sosyal, sportif, eğlenceli zaman geçirmelerini ve refah içerisinde yaşamalarını sağlamak hedeflenmektedir. Projede satranç sınıfları, macera parkı, bocce sahası gibi 15 ayrı alanda sportif ve sosyal mekan yer alacaktır. Projeler Orta Anadolu Kalkınma Ajansı, Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programını Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı adına yürütmektedir. 2020 yılında da yakın zamanda SOGEP kapsamında proje başvurularının alınması planlanmaktadır’’ dedi. 8 Şubat 2020 Cumartesi
Paylaş :