Eğitim Bir-Sen’den istişare toplantısı

Eğitim-Bir-Sen Yozgat Şube Başkanlığında düzenlenen istişare toplantısında 2020 yılı hedefleri masaya yatırıldı.

Eğitim Bir-Sen’den istişare toplantısı Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Yozgat Şubesi tarafından istişare toplantısı düzenlendi.
Eğitim-Bir-Sen Yozgat Şube Başkanlığında düzenlenen istişare toplantısında 2020 yılı hedefleri masaya yatırıldı.
Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli’nin başkanlığında, il, ilçe yönetimleri ve işyeri temsilcileri ile istişare toplantısı gerçekleştirildi.
Toplantıda, 2019 yılında sendikanın yaptığı çalışmalar, toplu Sözleşme değerlendirmesi, nöbet, angarya görevlendirmeler ve kılık kıyafet ile ilgili Eylem Kararları, rehberlik öğretmenlerin nöbet durumu, Sosyal platform kullanımı, Kadın Komisyonu çalışmaları, okulların üye durumları, yıl içinde yapılacak çalışmaların değerlendirilmesi ve planlanması konuları görüşüldü.

Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Kenan Şerefli, sendikanın hak ve batıl mücadelesinde her zaman hakkın yanında yer aldığını ifade etti.
Sendikanın hiçbir zaman çizgisinden sapmadığını ve belirlediği istikamette hareket ederek faaliyet gösterdiğini vurgulayan Şerefli, "Bizler bu teşkilatın mensubu ve neferleri olarak ne kadar iftihar etsek azdır. Kurulduğumuz günden bugüne ayağımıza vurulan prangaları söküp atmak, medeniyet değerlerimizle bezenmiş bir sistem inşa etmek için mücadele ettik ve iyiliği yerleştirmek kötülüğü ortadan kaldırmak için mücadelemiz devam etmektedir" dedi.
Sendikanın hiçbir zaman çizgisinden sapmadığını ve belirlediği istikamette hareket ederek faaliyet gösterdiğini vurgulayan Şerefli, “ Hak ve adalet, emek ve ekmek, özgür millet ve adil devlet için mücadele veriyoruz. Eğitim-Bir-Sen imzasıyla elde edilen haklar da tarihe gömdüğümüz yasaklar da tarihin kaydı altındadır. Eğitim sistemi ve felsefesi üzerindeki vesayet çemberinin parçalanmasının her evresinde fikrimiz, terimiz, gayretimiz var” şeklinde konuştu. 6 Şubat 2020 Perşembe
Paylaş :