CHP’de il kongresi 16 Şubat’ta

CHP’de il kongresi için son dönemece girildi.

CHP’de il kongresi 16 Şubat’ta Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yozgat İl Başkanlığı, Olağan Genel Kurulunu 16 Şubat’ta gerçekleştirecek.
CHP’de il kongresi için son dönemece girildi. İl başkanlığı yöneticileri, seçimin 16 Şubat’ta yapılması için resmi başvuruyu Seçim Kurulu’na yaptı. CHPliler yeni il başkanını belirlemek için sandık başına gidecek. Mevcut il başkanı Abdullah Yaşar’ın tek liste halinde girmesi beklenen il kongresine genel merkez yönetiminden üst düzey katılım olacak.
İl kongresinin tamamlanmasının ardından kadın ve gençlik kolları başkanlığı seçimleri yapılacak.
CHP Yozgat İl Başkanı Abdullah Yaşar, parti olarak bütün ilçe kongrelerini tamamladıklarını, 37’incisini gerçekleştirecekleri il kongresinin hazırlıklarını ise yoğun bir şekilde sürdürdüklerini kaydetti.
İl kongresi için hazırlıklara başladıklarını dile getiren Yaşar, Olağan Genel Kurulunu 16 Şubat Pazar günü gerçekleştireceklerini aktardı. Yaşar, ilçe kongrelerinin başarılı geçtiğini ifade ederek, “İlçelerimizde başarılı kongrelerimizin ardından il kongremizin de Yozgat’a ve partimize yakışır şekilde gerçekleştirmek istiyoruz. Partimiz yeni il yöneticilerini belirleyecek ve Yozgat’ta kongre sürecini tamamlamış olacağız. Daha sonra da kurultayımızı gerçekleştireceğiz. Bu kongre sürecinde birlikte çalıştığımız yönetici arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Öte yandan CHP’nin yeni ilçe başkanlıklarına şu isimler seçildi:
Merkez Mehmet Ali Erbaş, Akdağmadeni Necip Turançiftçi, Aydıncık Yaşar Doğan, Boğazlıyan Ahmet Peker, Çandır Burhan Bulucu, Çayıralan Mutlu Üstün, Çekerek Hasan Bektaş, Kadışehri Ali Kaya, Saraykent Ramazan Yalçın, Sarıkaya İzzet Yalçın, Sorgun Süleyman Ünalmış, Şefaatli Ali Bektaş, Yenifakılı Mustafa Zararsız, Yerköy Hakan Uyar
KILIÇDAROĞLU
YOZGAT’A GELECEK
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin düşük oy aldığı 24 ili ziyaret edecek. Ziyaret edeceği iller arasında Yozgat’ta yer alıyor.
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı, düşük oy aldığı 24 ilden oy alma planıyla hareket geçti.
Kılıçdaroğlu, daha önce bu 24 ile 106 milletvekili yollayarak rapor hazırlattı. Hazırlanan raporları yeterli bulmadı, kanaat önderleriyle buluşmaları için tekrar yolladı.
Kemal Kılıçdaroğlu, söz konusu illeri kendi gezmeye başladı. Kılıçdaroğlu, bu kapsamda ilk olarak Aksaray’ı ziyaret etti..
KILIÇDAROĞLU’NUN GİDECEĞİ İLLER
CHP Lideri bir yıllık Türkiye turunda; Aksaray, Adıyaman, Bayburt, Çankırı, Çorum, Düzce, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Gümüşhane, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kilis, Konya, Nevşehir, Osmaniye, Rize, Şanlıurfa, Trabzon, Uşak, Yozgat’ı ziyaret edecek.
Kılıçdaroğlu’nun programa aldığı Yozgat ziyaretinin tarihi de henüz netlik kazanmadı. 3 Şubat 2020 Pazartesi
Paylaş :