Yöresel ürünler bu markette

Yozgat’ta emekli olduğundan sonra çiftçilik yapmaya başlayan Mehmet Koç, bir ilke imza atarak köyünün ürünlerini hem tanıtıyor hem de satışını yapıyor.

Yöresel ürünler bu markette Yibitaş Çimento Fabrikasından emekli Mehmet Koç, açtığı mini markette hem yerli ürünleri hem de köyünün ürünlerinin satışı yapıyor.
Yozgat’ta emekli olduğundan sonra çiftçilik yapmaya başlayan Mehmet Koç, bir ilke imza atarak köyünün ürünlerini hem tanıtıyor hem de satışını yapıyor.
Merkeze bağlı Kuşçu köyünün gelişim ve kalkınmasına katkı vermek amacıyla dernek kuran Mehmet Koç, evinin altında açtığı marketle de yerli ürünlerin satışını yapıyor.
Mini markette Kuşçu köyünde çıkan ürünlerin yanı sıra ilçe ve çevre köylerin ürünleri de raflarına koyan Mehmet Koç, yerli Pazar anlayışı ile hareket ettiğini söyledi.
YOZGAT’TA İLK
Yibitaş Çimento Fabrikası’ndan emekli olduktan sonra Kuşçu köyünde ki arazilerini ekip biçmeye başlayan Mehmet Koç, köyde her türlü ürünü yetiştirdiklerini ifade etti.
Köyün gelişimi ve kalkınması için Hasat Şenliği organize ettiklerini dile getiren Mehmet Koç, köyde çıkan ürünlerin tanıtımı ve satışı için de market açtığını kaydetti.
Amacının organik ve yerli ürünlere Pazar açmak olduğuna değinen Mehmet Koç, “Erdoğan Akdağ mahallesinde bulunan evimin altına mini market açtım. Market içerisinde gıda ürünlerinin yanı sıra yerli ürünler ağırlıkta buluyor. Buğday, nohut, mercimek, bulgur, fasulye, çedene, yoğurt, yumurta, süt, tereyağ satışını yapmaya başladık. Kuşçu köyünde çıkan bütün ürünler markette yer alacak” dedi.
Koç, Kuşçu köyünde çıkan sebze ve meyvelerin satışını yapacaklarını ifade etti.
Organik ve yerli ürünlerin tercih edildiğine de dikkat çeken Mehmet Koç, satışlar için siparişte almaya başladıklarını sözlerine ekledi. 3 Şubat 2020 Pazartesi
Paylaş :