Taziye çadırları tanıtıldı

Yozgat Belediyesi, yakınlarını kaybeden vatandaşlar için taziye çadırı satın aldı.

Taziye çadırları tanıtıldı TAZİYE ÇADIRLARI HEMŞEHRİLERİMİZİN HİZMETİNE SUNULDU
Yozgat Belediyesi taziye çadırları satın alınarak vatandaşların hizmetine sunuldu. Daha önce Yozgat Belediyesi envanterinde bulunmayan ve vatandaşlar tarafından eksikliği hissedilen taziye çadırları Cumhuriyet Meydanı’nda sergilenmeye başladı.
Taziye çadırlarının kapasitesi 80 ve 100 kişi arasında değişiyor. Çadırlar yakınlarını kaybeden vatandaşlara hizmet verecek.
Belediye Başkanı Celal Köse, “Yıllardır Yozgat Belediyesi bünyesinde taziye çadırları bulunmuyordu. Hemşehrilerimiz de bunun eksikliğini bizimle birlikte hissediyordu. Biz hemen taziye çadırlarını alarak hemşehrilerimizin istifadesine sunduk. Cenaze hizmetlerinde görevli arkadaşlarımız koordinesinde bir yakınını kaybeden hemşehrilerimizin evinin önüne üç gün boyunca taziye çadırımızı kuracağız. Masa ve sandalye desteği vererek zor günlerinde yanlarında olacağız. Çadırlarımız 80 ve 100 kişi kapasiteli. Hemşehrilerimizin bu hizmeti görmesi için, şuan çadırlarımızı Cumhuriyet Meydanı’nda sergiliyoruz. Hemşehrilerimize hayırlı olsun” dedi. 28 Ocak 2020 Salı
Paylaş :