Dil değil el uzak

Dil değil el uzak Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Eğitim Bir-Sen ve Sağlık-Sen Yozgat Şubesi’nce başlatılan ve kısa süre içerisinde yardımlar Elazığ ve Malatya’daki depremzedelere ulaştırılacak.

Elazığ depreminin yaralarını sarmak için Eğitim Bir-Sen ve Sağlık-Sen yardım kampanyası başlattı. Sendika bünyesinde başlatılan kampanyada toplanan gelirler ile gıda ürünleri satın alındı. Gıda ürünleri bugün depremzedelere dağıtılacak.
Eğitim Bir-Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli ve Sağlık-Sen Yozgat Şube Başkanı Atakan Erciyas, Elazığ ve Malatya’ya gidererek acılara ortak olacaklar.
Eğitim Bir-Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, Türkiye’nin birlik ve beraberlik örneği sergilediğini belirterek, Eğitim Bir-Sen ve Sağlık-Sen olarak ‘Dil değil el uzat’ sloganıyla kampanya başlattıklarını söyledi.
Elazığ ve Malatya’nın açılarını sarmak için bir el uzatacaklarını dile getiren Şerefli, “Bu aziz vatanın bir köşesinde bir kardeşimizin canı acısa bizim içimiz yanar” dedi.
Şerefli, Depremin açtığı yaraların en hızlı bir şekilde sarılması ve bölgede normal yaşama dönülmesi için yürütülen çalışmalara destek vermeyi amaçladıklarını ifade etti.
Şerefli ayrıca yardımların İNFAK derneğiyle aracılığıyla depremzedelere ulaştırılacağını kaydetti. 27 Ocak 2020 Pazartesi
Paylaş :