Sedef gündemde tutuyor

MHP Yozgat Milletvekili Ethem Sedef, Yozgat’a acemi eğitim birliği kurulması için gündemde kalması için yoğun çaba harcıyor.

Sedef gündemde tutuyor Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Milletvekili Ethem Sedef, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yerel seçim sürecindeki sözünün hatırlatarak, Yozgat’a Acemi Eğitim Birliği’nin kurulması için gündemde tutmaya devam ediyor.
MHP Yozgat Milletvekili Ethem Sedef, Yozgat’a acemi eğitim birliği kurulması için gündemde kalması için yoğun çaba harcıyor. Sedef, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 25 Şubat 2019 tarihinde Cumhuriyet Meydanında düzenlenen açık hava mitinginde, ülke genelinde kurulacak ilk acemi birliğinin Yozgat’a kurulacağı ve hemen adımının atılacağı müjdesini verdiğini hatırlattı.
Milletvekili Sedef, Acemi Eğitim Birliği için Milli Savunma Bakanlığına bir önerge daha verdi.
Milletvekili Sedef önergesinde şunları kaydetti:
“ İlimiz Yozgat devlet ve özel sektör yatırımlarından en az faydalanan, milli gelirden yeteri kadar pay alamayan illerin başında gelmektedir. İşsizlik nedeniyle kaçınılmaz olan göç engellenememekte, her geçen gün nüfusumuz azalmaktadır. Bu kapsamda ilimizde ticari hayatı olumlu yönde etkileyeceğini düşündüğümüz, yılladır dile getirdiğimiz, istediğimiz, her platformda gündemde tutmaya çalıştığımız, şehrimize bir ACEMİ BİRLİĞİ kurulması hususu, 2019 yerel seçimlerinde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN Beyefendi tarafından karşılık bulmuştu. Kendisi 25 Şubat 2019 tarihinde yerel seçim çalışmaları kapsamında ilimiz Yozgat’a gerçekleştirdiği ziyarette, Cumhuriyet Meydanında düzenlenen açık hava mitinginde hemşerilerimize, ülke genelinde kurulacak ilk acemi birliğinin Yozgat’a kurulacağı ve hemen adımının atılacağı müjdesini vermişti. Yozgatlı hemşerilerimiz Bakanlığınızca yapılacak bu çalışmayı dört gözle beklemekte ve istemektedir.
Bu kapsamda;
Bakanlığınızca İlimiz Yozgat’a Acemi Eğitim Birliği kurulacak mıdır? Acemi Eğitim Birliği kurulması çalışması yapılıyor ise ne aşamadadır ve ne zaman faaliyete geçirilmesi planlanmaktadır?” 15 Ocak 2020 Çarşamba
Paylaş :