Taksi durağı yenileniyor

Yozgat Belediyesi tarihi dokuya uygun taksi durağı çalışmalarına başladı.

Taksi durağı yenileniyor Un Pazarı girişinde bulunan eski taksi durağının şehir estetiğine uygun olmayan yapısından dolayı Belediyemiz harekete geçti.
Taksi durağının yerine daha modern, Un Pazarı’nın tarihi dokusunu yansıtan özel tasarım kubbeli yeni durak inşa ediliyor. İlerleyen günlerde şehrimizde bulunan diğer duraklar için de çalışmalar başlatılacak.
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, “Un Pazarı şehrimizin kalbi denilen bölgemizde yer alıyor. Bu bölgede bulunan taksi durağı şehir estetiğimiz açısından oldukça çirkin bir görüntü sergiliyordu. Biz de bu bölgenin dokusuna yakışan bir taksi durağı inşa ediyoruz. Durağımız, Un Pazarı’nın tarihi dokusunu yansıtan, kubbeli bir şekilde olacak. Bu şekilde taksi durağını da bölgeyle bütünleştirmiş olacağız. Biz Yozgat’ın tarihi dokusuna çok önem veriyoruz. Tarihi dokuyu korurken de şehir estetiğimize katkı veren çeşitli çalışmalarımız olacak. İnşallah ilerleyen zamanlarda da diğer taksi duraklarımız için farklı çalışmalarımız olacak. Taksici esnafı kardeşlerimize ve hemşehrilerimize hayırlı olsun.” diye konuştu.
Durakta taksicilik yapan Selahattin Yılmaz’da yapılan duraktan dolayı Belediye Başkanı Celal Köse’ye teşekkür etti. Yılmaz, “Durağımız oldukça modern bir görünüme kavuşacak. Hem de tarihi bir görüntüsü var. Bizlere bu imkanı sağlayan Belediye Başkanımız Celal Köse’ye tüm taksici arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum” dedi. 15 Ocak 2020 Çarşamba
Paylaş :