Tarımda alternatif oluşturmalıyız

AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, TZOB Yönetim Kurulu Üyesi Eyüp Elmalı, Yozgat Merkez ve ilçe Ziraat Odası Başkanlarını makamında ağırladı.

Tarımda alternatif oluşturmalıyız AK Parti Seçim İşleri Başkan Yardımcısı ve Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Yozgat’ın Türkiye’nin önemli tarım bölgesi olduğunu belirterek, tarımsal alanda alternatifler oluşturulması gerektiğini bildirdi.
AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, TZOB Yönetim Kurulu Üyesi Eyüp Elmalı, Yozgat Merkez ve ilçe Ziraat Odası Başkanlarını makamında ağırladı.
Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette oda ve çiftçilerin sorunları hakkında istişare bulunuldu. Fikir alışverişinin yapıldığı ziyarette, beklentiler dile getirildi.
Yozgat’ın zengin tarım alanlarına sahip olduğuna vurgu yapan Milletvekili Başer, “Yozgat’ta tarımın gelişmesi ve istenilen düzeye gelmesi noktasında alternatifleri de ortaya koymamız gerekiyor. Yozgat’ta tarıma yönelik ciddi destek ve teşvikler sağlanıyor. Bunun en iyi şekilde değerlendirilmesi gerekiyor” dedi.
Yozgat nüfusunun yaklaşık 72’sinin tarım alanında görüldüğünün altını çizen Milletvekili Başer, nüfusa göre üretimin farklılık gösterdiğini ifade etti. Tarımda mazeret döneminin kalmadığına değinen Milletvekili Başer, AK Parti iktidarı döneminde tarıma önemli teşvikler getirildiğini bildirdi.
Yozgat’ın verimli tarım alanlarına sahip olduğunun altını çizen Milletvekili Başer, “Üretim çeşitlendirilerek, maddi getirisi daha çok olan tarım üretimine yönelmek durumdayız. Alan bazlı çalışmalar üzerinde durarak bölgesel üretimin önüne açmamız gerekiyor. Geniş çaplı yapılacak çalışmalarla, hangi bölgede hangi ürünün yetiştirileceği belirlenmeli. Sulu tarıma yönelik gölet ve baraj çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Tarım konusunda yetkili ve ilgili kişi ve kuruluşların çiftçilerimizi yönlendirmesi gerekiyor. Siyasi irade olarak Yozgat’a her türlü desteğin sağlanması amacıyla girişimlerimiz devam ediyor. Yeter ki, Yozgat’a bir şeyler yapılabilsin. Tarım alanında bize iletilerek her talebin karşılanması için gayret sarfediyoruz. Çalışmak isteyen, Yozgat’a bir şeyler katmak isteyen, çiftçilerimizi bilinçlendirip, alternatif oluşturmak isteyen kim varsa, bilsinki biz yanındayız, destekçiyiz” ifadelerini kullandı.
Milletvekili Başer açıklamasında daha sonra şunları kaydetti:
“Tarım üretimimizi ve verimliliğimizi artırmak, ürün çeşitliliğini sağlamak ve tarımsal sanayimizi geliştirmek en önemli önceliklerimiz arasındadır. Başlattığımız üretim hamlesine alternatif tarım üretimi hamlesi de başlatarak çiftçimize, vatandaşımıza katkı verilmesini arzu ediyoruz. Getirisi daha yüksek ürünlerin de üretildiğini görmek istiyoruz. İyi ve kaliteli üretimi sağlayabilirsek Pazar sorununu da çözmüş oluşuruz.” 15 Ocak 2020 Çarşamba
Paylaş :