Şeyhzade Ahmet Efendi’nin Evi Restore Edildi

Şeyhzade Ahmet Efendi’nin Evi Restore Edildi Yozgat’ın manevi mimarlarından olan ve 18 yıl önce vefat eden Şeyhzade Ahmet Şevki Ergin’in 55 yıl ömrünü geçirdiği 150 yıllık tarihi evi restore edildi.
AŞK Vakfı hizmetlerinde kullanılacak olan konağın açılışına, Eski İçişleri Bakanı Osman Güneş, Eski Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, Vali Kadir Çakır, Belediye Başkanı Celal Köse, il protokolü ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Şeyhzade Ahmet Şevki Ergin’in oğlu ve AŞK Vakfı Başkanı Dr. Ali Şakir Ergin, “Burası bizim ata evimiz. Rahmetli babam Şeyhzade Ahmet Efendi ömrünün 55 yılını bu evde geçirdi. Misafirlerini bu evde kabul etti, huzurlu, neşeli ve acılı günlerini yine bu evde yaşadı. En sevdiği kızı bu evde vefat etti. Bu evden başka bir evde oturmak istemedi. Dedesinin camisine ve kabrine yakın olduğu için burada konakladı. Vefatından sonrada onun hatıralarını yaşatmak, aile geleneğini, onun temsil ettiği güzellikleri devam ettirmek ve onun adına kurduğumuz vakıf vasıtasıyla bu evi restore ettirdik.” dedi.
Konuşmanın ardından edilen dualar sonrası konağın açılışı yapıldı. Kuranı Kerim tilavetinin ardından mevlidi şerif okunarak davetlilere ikramda bulunuldu. 13 Ocak 2020 Pazartesi
Paylaş :