Demokrasi basınla, basın demokrasiyle güç kazanır

Eğitim Bir-Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, yayınladığı mesajla 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Demokrasi basınla, basın demokrasiyle güç kazanır Memur-Sen Yozgat İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, " Demokrasi, özgür basınla; basın ve çalışanları da demokrasiye samimi yakınlıklarıyla önem ve güç kazanmaktadır" dedi.
Eğitim Bir-Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, yayınladığı mesajla 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.
Şerefli, tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan basının, demokrasinin vazgeçilmez unsuru olduğunu kaydetti.
Şerefli, “Basın, insanların doğru bilgi alması, günlük olaylardan haberdar olması, dünyada olup bitenlerin farkına varabilmesi için gerekli ve önemlidir. Objektif, özgür ve mesleğin ahlak kurallarına uyan bir basın, demokrasinin vazgeçilmez kurumlarından biridir. Tarafsız bir basın, demokrasiyi güçlendirirken, sağlıklı bir kamuoyunun oluşmasına, halkın gerçekleri öğrenmesine, temel hak ve özgürlüklerin gelişmesine de katkıda bulunur.
Bu bağlamda çaba harcayan basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor; bugünün, basın ve medya emekçilerinin görevlerini daha verimli ve rahat yapabilmeleri için, hukuki düzenlemelerle çalışma şartlarını iyileştiren, mağduriyetleri gideren, güven ve imkan sağlayıcı çalışmaların yapılmasına vesile olmasını temenni ediyoruz.
Genelde bütün özgürlüklerin özelde basın özgürlüğünün sağlanma oranı, demokratik gelişmişliğin ve olgunluğun göstergesi sayılmıştır. Demokrasi, özgür basınla; basın ve çalışanları da demokrasiye samimi yakınlıklarıyla önem ve güç kazanmaktadır.
Eğitim-Bir-Sen olarak, basın meslek ilkelerine bağlı kalarak, mesleki ve toplumsal hassasiyet içinde çalışmalarını sürdüren gazetecilerin gününü kutluyor; bugünün, çalışma şartlarının iyileştirilmesine, sosyal ve ekonomik haklarının teslim edilmesine, mağduriyetlerinin giderilmesine, güven ve imkan sağlayıcı çalışmaların yapılmasına vesile olmasını temenni ediyoruz” dedi. 9 Ocak 2020 Perşembe
Paylaş :