‘Gazeteciler gözümüz, kulağımız dilimiz’

AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, 10 Ocak Gazeteciler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

‘Gazeteciler gözümüz, kulağımız dilimiz’ AK Parti Seçim İşleri Başkan Yardımcısı ve Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, gazeteciliğin günümüzün en dinamik mesleklerinden biri olduğunu ve insanlara haber ve bilgi akışı sağlamak gibi çok yönlü bir misyon içerdiğini söyledi.
AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, 10 Ocak Gazeteciler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.
Milletvekili Başer, “Mesleğini hakkıyla yapan, doğru ve tarafsız haberleriyle, yayınlarıyla, yorumlarıyla bizi ülkemizdeki, dünyadaki olaylardan haberdar eden gazetecilerimiz bir anlamda dünyada bizim gözümüz, kulağımız, dilimizdir. Onlar dünyaya açılan pencerelerimizdir.
Yöremizde, ülkemizde, dünyada olup biten olayları gazetecilerin haber ve yorumlarıyla öğrenebilmekteyiz. Dünyada olup bitenlerden bizleri haberdar eden gazetecilerimiz, zor şartlar altında, pek çok sıkıntıyı ve tehlikeyi göğüsleyerek, bizlere doğru ve tarafsız haberleri iletmeye çalışmaktadırlar.
Basın özgürlüğü; düşünce ve anlatım özgürlüğünü tamamlayan ve onun kullanılmasını sağlayan bir özgürlüktür. Basın, her zaman ve her koşulda, kamu yararını göz önünde bulundurarak, yansız ve ilkeli habercilik anlayışını benimsemeli, bir kamu görevini yerine getirmenin bilinciyle gazetecilerimiz ülke gerçeklerine, milli değerlere duyarlı olmalıdırlar. Basın çalışanlarının her zaman sorumluluklarını bireysel sorunlarından üstün tutma, mesleğinin taşıdığı önemin bilinciyle hareket etme anlayışından ödün vermeyeceklerine inanıyorum.
Toplumsal hayattaki etkinliğini gün geçtikçe arttıran, demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan ve insanlara bilgi akışı sağlamak gibi çok yönlü bir misyonu gerçekleştiren basınımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi. 9 Ocak 2020 Perşembe
Paylaş :