Kulisler ısındı

AK Parti’de yaşanan sıkıntılar eski il başkanlarının katıldığı toplantıda masaya yatırıldı

Kulisler ısındı AK Parti’nin ileriye dönük atacağı adımların belirlenmesi ve parti içi sıkıntıların görüşüldüğü toplantılarda önemli konular gündeme getirildi.
24 Haziran ve 31 Mart seçimlerinde yaşanan oy kayıplarının ardından parti içi değişim ve yenilenme süreci hızlandırıldı. Eski il başkanları ve teşkilat yöneticilerinin sık sık Ankara’ya çağrılması, yeni dönem için radikal kararların alınıp, uygulanacağı şeklinde yorumlanmaya başlandı.
KOMİSYONLAR KURULDU
AK Parti’de geçen yılın son günlerinde yapılan toplantılarda gelinen süreç ile ilgili fikirler alındı. AK Parti Genel Merkezi’nde Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir başkanlığında oluşturulan komisyon, partide yaşanan oy kaybının sebebini araştırıyor. Genel merkezde oluşturulan 60 masada, 15’er kişilik gruplar halinde eski il başkanları, mevcut il başkanları ve bölge sorumluları dinlenerek teşkilatlarda ve partideki sorunların nedeni sorulup dosyalandı. Görüşmeler çerçevesinde alınan görüşlerin AK Parti’nin politikalarını şekillendireceği belirtildi.
Yozgat’tan da Yusuf Bahri Yazarel, Zekeriye Avşar ve Harun Lekesiz’in katılım gösterdiği komisyon toplantılarında parti içi sıkıntılar aktarıldı.
TEŞKİLATLARI ETKİLEYECEK
Komisyon toplantılarında ortaya çıkan görüşler, kongre süreçlerini de etkileyecek. Yozgat’ta önümüzdeki günlerde start verilecek kongreler öncesinde değişim beklentisi öne çıktı. Özellikle komisyon toplantılara katılan eski il başkanlarının yaşanan olumsuzlukları dile getirdikleri öğrenildi.
Yozgat’ta bir çok ilçe teşkilatının değişeceği konuşulmaya başlandı. Bu hafta içerisinde değişecek teşkilatların kesinlik kazanması bekleniyor. Öte yandan AK Parti il başkanlığı için de her gün yeni isimler kulislerde konuşuluyor. Eski belediye başkanı Yusuf Başer, Memur-Sen eski başkanı Yusuf Türkmen ve Ahmet Gökhan isimleri kulislerde dolaşırken, sürpriz olarak Ertuğrul Soysal ismi ortaya atıldı. 6 Ocak 2020 Pazartesi
Paylaş :