Çöpler havuzda toplanacak

Yozgat Katı Atık Birliği (YOKAP) toplantısı Yozgat Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.

Çöpler havuzda toplanacak Yozgat Katı Atık Birliği’ne üye ilçe belde belediyeleri, çöpleri düzenli bir şekilde toplanıp, çöp tesisine nakliyesi için havuz oluşturacak.
TİNEL BAŞKAN ETTİ
YOKAP toplantısı Yozgat Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Başkan Vekili Nuri Tinel başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.
Birliğe üye belediye başkanlarının katıldığı toplantıda çöplerin taşınmasında yaşanan sıkıntılar görüşüldü. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na proje hazırlanarak, taşıma araçlarının hibe olarak talep edilmesi kararlaştırıldı.
Ayrıca vahşi depolama alanlarının ıslah edilmesi için önümüzde ki dönem çalışmalara başlanması oy birliği ile kabul edildi.
HAVUZ SİSTEMİ KURULACAK
Toplantıda çöp taşımasının düzenli hale getirilmesi için havuz sistemi görüşüldü. İlçe belediyelerinden YOKAB tesisine çöp taşınması için her ilçe ve beldede çöp havuz sistemi oluşturulmasına karar verildi. İlçe ve belde belediyeleri çöpleri kendi bölgelerinde toplayıp nakliye yöntemi ile YOKAB tesisine taşıyacak. Üyeler çalışmaların düzenli bir hale getirilmesi için çalışmaların en kısa süre içerisinde başlamasını kararlaştırdılar.
ÇEVREYE ÖNEM VERİYORUZ
YOKAP Başkan Vekili Nuri Tinel, atıkların çevreye verdiği zararı asgariye indirmeyi amaçladıklarını söyledi. Tinel, çevre sağlığının korunmasında atıkların düzenli toplanmasının önem arz ettiğine dikkat çekti. Tinel, “Atıkların toplanması için araç ihtiyacını Çevre ve Şehircilik Bakanlığı hibe programından yararlanacağız. Bunun yanı sıra birliğimize üye ilçe ve belde belediyeleri atıkların toplanması ve taşınması içinde havuz sistemini kullanacak” dedi. 29 Kasım 2019 Cuma
Paylaş :