TKDK 8’inci çağrıya çıktı

TKDK 8’inci çağrıya çıktı Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu IPARD II Programı 8. Başvuru Çağrı İlanına çıktı.
TKDK Yozgat İl Koordinatörü Selim Türker, Bu Başvuru Çağrı İlanı kapsamında “Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar” tedbirinden yalnızca makine-ekipman hizmet ve görünürlük alımları desteğine ilişkin başvuruların kabul edileceğini söyledi.
Türker, Sekizinci Başvuru Çağrı ilanı kapsamında hazırlanacak başvurularda yatırım sürelerinin en fazla 12 ay olarak planlandığını aktardı.
Türker, “Başvurular 02 Ocak 2020 tarihi saat 09:00’dan itibaren yatırımın uygulanacağı ilde bulunan TKDK İl Koordinatörlüklerinde kabul edilmeye başlanacaktır. Online Proje Başvuru Sistemi 28 Ocak 2020 tarihi saat 21:00’da kapatılacaktır. Başvuruların son teslim tarihi 31 Ocak 2020, saat 18:00’dir. Son teslim tarihinden sonra yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir” dedi.
Türker, Süt ve Süt Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Kırmızı Et ve Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Kanatlı Eti ve Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Su Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Meyve ve Sebze Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması yatırımlarına 50 milyon AVRO tutarında , %40-50 destek sağlanacağına değindi. 25 Kasım 2019 Pazartesi
Paylaş :