Hastaneye yeni yol

Türkiye’de başka örneği olmayan, alttan ısıtmalı, iki aracın yan yana geçemediği Akdağmadeni Devlet Hastanesi Acil Servis yolunda çalışmalar devam ediyor.

Hastaneye yeni yol Akdağmadeni’nde vatandaşların şikayetçi olduğu Devlet Hastanesi Acil Servis yolu değişiyor.
Türkiye’de başka örneği olmayan, alttan ısıtmalı, iki aracın yan yana geçemediği Akdağmadeni Devlet Hastanesi Acil Servis yolunda çalışmalar devam ediyor. Yapıldığı günden itibaren büyük bir tartışma konusu olan ve birçok vatandaşın mağdur olduğu Akdağmadeni Devlet Hastanesi Acil Servis yolu belediyenin başlatmış olduğu çalışmalar doğrultusunda yeni yoluna kavuşuyor. Çalışmaları yakından takip eden Belediye Başkanı Uzm. Dr. Nezih Yalçın, hastane acil servis yolunun vatandaşları mağdur ettiğini belirtti.
Yalçın, “Halkımızın sağlık ve güvenliği için bu ucube acil yolu yerine düz, güvenli, ulaşımı kolay, etrafında otopark alanlarının olduğu yeni yol çalışmalarımız başlamıştır. Vatandaşlarımızın sağlığı her şeyden önemlidir’’ dedi.
Yalçın, Acil durumlarda bir saniyenin bile büyük bir öneminin olduğuna dikkat çekti.
Yalçın, “ Mevcut Acil Servis yolu özellikle kış aylarında vatandaşlarımız ve sağlık personelleri için büyük sorun oluyordu. Bizlerde göreve başladığımız günden itibaren bu sorunu gidermek için planlamalarımız yaptık. İlçemiz için büyük bir sorun teşkil eden bu konuyu da çözeceğiz inşallah. Halkımız istiyor biz yapıyoruz, İlçemize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı. 25 Kasım 2019 Pazartesi
Paylaş :