Eğitim geleceğimizin şekillenmesinde önemli etken

CHP Yozgat İl Başkanı Abdullah Yaşar, öğretmenler günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Eğitim geleceğimizin şekillenmesinde önemli etken Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yozgat İl Başkanı Abdullah Yaşar, öğretmenlerin ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarma gayreti içerisinde olduğunu söyledi.
CHP Yozgat İl Başkanı Abdullah Yaşar, öğretmenler günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.
CHP İl Başkanı Yaşar, 24 Kasım 1928 tarihinde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün “Millet Mektepleri Başöğretmenliği” unvanını kabul ettiği günü, 1981 yılından itibaren, her yıl, hep birlikte "Öğretmenler Günü" olarak kutlandığını hatırlattı.
Yaşar, eğitimin, geleceğimizi doğru bir şekilde inşa etmemize olanak sağlayan en önemli etken olduğunun altını çizdi. Yaşar, “Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmak, eğitim sistemimizi geliştirmek ve eğitim hizmetlerinin kalitesini her aşamada yükseltmekle mümkün olacaktır. Atatürk ilke ve inkılapları ışığında yeni nesillerin yetişmesi kıymetli öğretmenlerimizce sağlanmaktadır. Ülkemizin uluslararası alanda, daha da güçlü bir şekilde temsil edilmesi hiç kuşkusuz iyi yetişmiş insan gücüne bağlıdır. Buda, geleceğimizin teminatı, göz bebeğimiz çocuklarımızın, nitelikli bir eğitim almasıyla mümkündür.
Bu duygu ve düşüncelerle; cesaretini ve özgüvenini hiçbir zaman yitirmeyen fedakâr ve onurlu, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip, Ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarma gayreti içerisinde olan öğretmenlerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Bu anlamlı günde ebediyete intikal etmiş bütün öğretmen ve eğitimcilerimizi rahmetle anıyor, öğretmenlerimize aile ve öğrencileriyle birlikte sağlıklı, mutlu, başarılı ve huzurlu yarınlar diliyorum” dedi 24 Kasım 2019 Pazar
Paylaş :