Öğretmenler yol gösterici

AK Parti Yozgat İl Başkanı Çelebi Dursun, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada öğretmenlerin gününü kutladı.

Öğretmenler yol gösterici Dursun: Öğretmen, bilgisiyle, tecrübesiyle sorumluluk sahibi kişilerdir
AK Parti Yozgat İl Başkanı Çelebi Dursun, ülkenin geleceğinin teminatı olan nesillerin yetişmesinde öğretmenlerin öneminin tartışılmaz olduğunu belirterek, öğretmenlerin, bilgisiyle tecrübesiyle yol gösteren sorumluluk sahibi kişiler olduğunu söyledi.
İl Başkanı Dursun, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada öğretmenlerin gününü kutladı.
Başkan Dursun, “Öğretmenlerimiz en başta bilgisiyle tecrübesiyle öğütleyen, öngörüsüyle yol gösteren ve aynı zamanda en değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın vatanına, milletine ve devletine bağlı birer birey olarak yetişmesinde büyük pay sahibi kişilerdir. Bu bakımdan ülkemizin ve ilimizin çağdaş müreffeh yarınlara ulaşmasında öğretmenlerin önemi ve katkısı büyüktür. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün veciz sözünden de anlaşılacağı üzere “Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir.” diyerek, öğretmenlerin önemini bir kez daha vurgulamıştır. Bu vesile ile milletimizin fedakarlık abidesi olan değerli öğretmenlerimize en derin şükranlarımı sunuyor, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş olan tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kıymetli öğretmenlerimizin, 24 Kasım öğretmenler gününü en içten dileklerimle kutluyorum.”ifadelerini kullandı. 24 Kasım 2019 Pazar
Paylaş :