Bakkallar tütün satışına tepkili

Yozgat Bakkallar Esnaf Odası Başkanı Atilla Saygı, kaçak tütün ve dolu makaron satışının bakkal esnafını zorladığını kaydetti.

Bakkallar  tütün satışına tepkili Yozgat Bakkallar Esnaf Odası Başkanı Atilla Saygı, sigaraya gelen zamlarla birlikte tütün satışının arttığını söyledi.
Yozgat Bakkallar Esnaf Odası Başkanı Atilla Saygı, kaçak tütün ve dolu makaron satışının arttığını belirterek, şehir genelinde kontrolsüz bir şekilde açılan tütün satış yerlerinin bakkal ve bayi esnafını zor duruma düşürdüğünü aktardı.
Saygı, kaçak tütün ve dolu makaron satışının bakkal esnafını zorladığını kaydetti.
Saygı, “Sigaraya gelen son zamlar vatandaşı kıyılmış sarma tütüne yöneltti. Yozgat’ta tütün satış yerlerinin hızla artmaya başladı. Sigaraya alternatif olan bu satış yerlerinde ne olduğu belli olmayan tütün mamulleri satılmaktadır” dedi.
Kaçak sarma tütün ve makaronla mücadele için 2017 yılında çıkarılmış olan caydırıcı cezaların uygulanmasını, şehrimizdeki yöneticilerden sayıları hızla artan kayıtsız tütün satış yerlerine sınırlama getirmesi gerektiğine değinen Saygı, “Hem kontrolsüz bir şekilde her yerde açılan zincir market mağazalar, hem de gittikçe çoğalan kaçak sarma tütün satış yerleri ile ilgili bakkal esnafını koruyacak adımlar bir an önce atılmalıdır” ifadelerini kullandı. 18 Kasım 2019 Pazartesi
Paylaş :