Gençlik aşısı

AK Parti’de kongre süreci işlerden, teşkilatların yenilenecek ve gençleşecek

Gençlik aşısı AK Parti’de normal şartlarda 2021 yapılması gereken kongrelerin bir yıl erkene alınması ile birlikte teşkilatlarda büyük bir hazırlık sürüyor. AK Parti genel merkezinin belirlediği takvim çerçevesinde devam eden çalışmalar kadar teşkilatların nasıl şekilleneceği merak uyandırıyor.
Türkiye genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da teşkilatlarda büyük bir yenilenme beklentisi öne çıktı. Yozgat’ta il başkanlığı için de nabız yoklayanlar kadar çalışmalarını sürdüren isimlerde kamuoyunda dikkat çekiyor.
ÖZEL EKİP ÇALIŞACAK
AK Parti genel merkezi teşkilatların yeniden yapılandırılması ve 2023 hedefinin yakalanması amacıyla yoğun çalışma içerisine girdi. Parti teşkilatlarının yenilenmesi çalışmaları hız kazanırken, oluşturulan özel ekip tarama yaparak saptanan isimleri partiye davet edecek. Yenilenmeyle birlikte AK Parti kadrolarındaki genç kesim ağırlığı büyük oranda artacak.
Kongre sürecinde toplumda sevilen kişileri saflarına katmak isteyen AK Parti, alana çıktı. Oluşturulan özel ekip Anadolu’da il il tarama yaparken saptanan isimlere parti yönetiminin onayının ardından davet gidecek. Bu isimlerin bazılarına daveti bizzat Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan götürmesi planlanıyor. AK Parti’de 7’nci kongre için çalışmalar devam ederken, toplumda sevilen ve sözü dinlenen isimlerin partiye kazandırılması için de çalışma başlatıldı.
‘GÜÇ VERİN’ MESAJI
AK Parti Teşkilat Başkanlığı biriminde görev yapan koordinatörlerin siyasi kimliklerinden sıyrılarak normal vatandaş gibi sokak araştırması yaptığı öğrenildi. Yeni dönemde oluşacak kadroların içinde genç kitlenin de ağırlıklı olacağı belirtiliyor. Toplumda sözü dinlenen isimlerin partiye kazandırılması için üye seferberliği de hayata geçirildi. Kitlelere sözünü geçirebilen isimlere Türkiye’nin içinde bulunduğu hassas süreç bir kez daha hatırlatılarak, bu süreçte AK Parti kabinesi ve Cumhur İttifakı’na güç vermeleri çağrısı yapılacak.
BEKLENTİLER YÜKSEK
Yozgat’ta yenilenecek teşkilatlar noktasında ince elenip sık dokunuyor. Özellikle 24 Haziran ve 31 Mart seçimleri dikkat alınırken, başarısız ve oy kaybı yaşayan bölgelerin değişmesine kesin gözüyle bakılıyor. Uyumsuzluk yaşayan teşkilatların da değişeceği belirtiliyor. AK Parti il başkanlığı için Yusuf Türkmen, Ahmet Gökhan, Hüseyin Durusoy, Ertuğrul Bölükbaşı kamuoyunda öne çıkan isimler olurken, nabız yoklayan isimlerde genel merkezin alacağı karara göre hareket edeceği ifade ediliyor. 18 Kasım 2019 Pazartesi
Paylaş :