“Yozgat Benim Memleket Benim”

Yozgat Belediyesi, Genç Elçileri Projesi kapsamında ilçelerdeki gençleri Yozgat'ta misafir edecek.

“Yozgat Benim Memleket Benim” Yozgat Belediyesi, kentin tanıtımına yönelik hazırladığı projelerle dikkat çekmeye başladı. Genç Elçileri Projesi'nin ikinci etabı çerçevesinde ilçelerdeki gençler, merkezde tarihi ve turistik alanları gezecek.
Yozgat Belediyesi, Genç Elçileri Projesi ‘nin ikinci etabı olan “Yozgat Benim Memleket Benim” programı ile ilçelerde yaşayan gençleri il merkezinde ağırlayacak. İlçelerde ikamet eden gençlerin kent merkezimizde bulunan tarihi, turistik ve sosyal yaşamı görmesini amaçlayan proje için başvurular başladı. Başvurular 15 Ekim tarihinde sona erecek.
İlçelerde ikamet eden 15-25 yaş arası gençlerin katılabileceği proje 21 Ekim- 27 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek.
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, proje kapsamında her gün iki ilçedeki gençlerin misafir edileceğini söyledi.
Köse, “Yozgat’ın Genç Elçileri Projesi’nde 80 ilden gelen gençlerimizi ilimizde ağırlamıştık. Misafirlerimize ilimizin tarihi, turistik ve sosyal yaşamını yerinde göstermiş olduk. Bu projemiz için oldukça güzel geri dönüşler aldık. Gençler bizlerin gönül elçileri oldular. Gittikleri yerlerde Yozgat’ı ve Yozgatlıyı anlattılar. Şimdi de projemizin ikinci etabı olan “Yozgat Benim Memleket Benim” programını hayata geçiriyoruz. İlçelerimizde ikamet edip halen il merkezimizi görmeyen gençlerimiz var. Biz bu gençlere Yozgat’ın tarihi, turistik ve sosyal yaşamını göstermek istiyoruz. 21 Ekim- 27 Ekim tarihleri arasında her gün iki ilçeden gelen gençlerimizi misafir edeceğiz. Başvurularımıza bir kota koymadık. İsteyen herkes programımıza dahil olabilir. Biz yaptığımız bu projeleri sosyal belediyeciliğin gereği olarak planlıyoruz. İlçelerimizde ikamet eden 15-25 yaş arası tüm gençlerimizin başvurularını bekliyoruz” dedi. 8 Ekim 2019 Salı
Paylaş :