Böyükata Sorgun’da eğitim verdi

Sorgun Faraşlı Ortaokulu öğretmenleri için eğitim semineri düzenlendi.

Böyükata Sorgun’da eğitim verdi Sorgun Faraşlı Ortaokulu Müdürlüğünün daveti üzerine Yozgat Bozok Üniversitesi Fizik Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata öretmenler ile bir araya geldi.
Okulda proje faaliyetlerinin güçlendirilmesine katkı veremek amacıyla, öğretmenlere yönelik olarak, “Proje Fikri Geliştirme ve Yazma Teknikleri” isimli eğitim semineri 5 Ekim 2019 Cumartesi günü Faraşlı Köyü’nde düzenlendi. Toplantı kapsamında 20 civarında kişi okulda bulundu. Proje hazırlama ve yürütme süreçlerini öğrenmeye ilgi duyan öğretmenlerin sorularına da ayrıntılı cevap verildi.
Eğitim kapsamında, proje fikri üretimi ve proje yazımında göz önünde bulundurulması gereken temel hususlar ele alındı. Proje yazımı için fikrin gerçekçi bir temel oturtulması bakımından önemli olan yaklaşımlardan SWOT analizi ile mevcut durumun nasıl tespit edilebileceğine dair küçük bir uygulama atölyesi de gerçekleştirildi. Gruplar halinde katılımcı öğretmenlerin proje fikri geliştirmeleri istendi. Proje yazımında özen gösterilmesi gereken ince noktalar irdelendi ve nitelikli proje yazımı bakımından takip edilecek stratejiler anlatıldı.
Prof. Dr. Mustafa Böyükata yaptığı değerlendirmede, “Benim için harika bir gün oldu. Eğitim fedaisi öğretmenlerimizle bir köy okulunda hafta sonu tatilini değerlendirdik. Hepsi de kıymetli bu insanlar hem yöre hem ülke hem de insanlık adına ortak kaygılar taşıyor. Bu güzel toplantının gerçekleşmesine vesile olan okul müdürüne ve katılan bütün öğretmenlerimize çok teşekkür ederim” dedi.
Faraşlı Ortaokulu Müdürü Hakan Özbay, okulda proje faaliyetlerinin artırmak istediklerini belirterek, okulda ilk kez bir akademisyenin böyle bir eğitim verdiğini vurguladı ve eğitmenlik yapan Prof. Dr. Mustafa Böyükata’ya teşekkür Toplantı sonunda katılımcılara katılım belgesi dağıtıldı. 7 Ekim 2019 Pazartesi
Paylaş :