İŞSİZLİĞE ÇARE

Yozgat’ta hizmet sektörüne yönelik yapılan yatırımlar yeni istihdam kapıları açacak

İŞSİZLİĞE ÇARE Ak Parti iktidarıyla birlikte eğitim yatırımları ile öğrenci şehri haline gelen Yozgat, hizmet sektörüne yapılan yatırımlar yeni istihdam sağlayıp işsizliğe çare olacak.
Ak Parti’nin sağladığı eğitim yatırımları ile öğrenci şehri haline gelen Yozgat, hizmet sektörüne yönelik yapılan yatırımlarla yeni istihdam alanları acıyıp, işsizlik sorunu da en aza indirecek.
Yozgat’ta hizmet sektörüne lokomotif olacak yeni yatırımların tamamlanmasıyla işsizlik başta olmak üzere bir çok alanda gelişim istenilen seviyeye gelecek.
Genel ve yerel yatırımların adresi haline gelen Yozgat’ta Tipi Kapalı ve Açık Cezaevi, Diyanet Eğitim Merkezi ve Adalet Eğitim Merkezi faaliyete geçmesiyle birlikte yeni istihdam alanları açılacak.
AK Parti Seçim İşleri Başkan Yardımcısı ve Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, tarım, eğitim, sağlık başta olmak üzere bir çok alanda yatırımlar sağlandığını belirterek, bu yatırımların tamamlanmasıyla birlikte istihdam sorununun ortadan kalkacağını söyledi.
Milletvekili Başer, “AK Parti iktidarı ile birlikte hizmet sektörünü harekete geçirecek yatırımlar sağladık. Eğitim yatırımları ile ticari yaşam, hizmet sektöründeki gelişmişlikle ile işsizliği en aza indirip tersine göçü getireceği” dedi.
AK PARTİ ESER SİYASETİ YAPIYOR
Ak Parti iktidarının yaptığı yatırımların meyvesini vermeye başladığını dile getiren Milletvekili Başer, Yozgat’ta eser siyaseti yaptıklarını ifade etti. Yozgat’ın her bölgesinde AK Parti eserlerinin yükseldiğini aktaran Başer “Tarımdan sağlığa, eğitimden spora, kültürden turizme bir çok alanda yatırımlar yapıyoruz. Yozgat’ın kabuğunu kıracak bir çok sektörü harekete geçirecek yatırımlar tamamlandığında Yozgat daha da ileriye gidecektir” diye konuştu.
OKULLARA ÖDENEK
Milletvekili Başer, Yozgat’ta bir çok okulun ödenek sıkıntısını giderdiklerini vurguladı.
Milletvekili Başer, Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne 170 bin TL, Nida Tüfekçi Güzel Sanatlar Lisesi’ne de 100 Bin TL ek ödenek çıkardıklarını belirterek, “Yozgat’ta bir çok okulumuzu yeniledik, modern binalara kavuşturduk. Okullarımızın eksiklerinin giderilmesi içinde ödeneklerini çıkartıyoruz” ifadelerini kullandı. 7 Ekim 2019 Pazartesi
Paylaş :