Veli eğitimin parçası

Okullarda sınıf toplantıları ile velilerin eğitim öğretime katkıları artırılıyor

Veli eğitimin parçası Yozgat’ta il eğitim seviyesinin yükseltilmesi ve sorunların çözümü için okul-veli işbirliğine önem veriliyor.
Yozgat’ta okul aile birliği toplantılarının yanı sıra sınıf toplantıları dikkat çekiyor. Okulların başarısının artırılması, velilerin eğitim öğretime katkılarının alınması, sorunların çözümü ve ortak çalışmalar kapsamında sınıf toplantılarına büyük önem kazanıyor.
Yozgat Milli Eğitim Vakfı İlkokulu 4-E sınıfı veli toplantısında, yeni eğitim öğretim dönemi ve yapılması öngörülen eğitim çalışmaları konuşuldu.
Öğrenci velilerinin yoğun katılım gösterdiği toplantıda velilerin katkılarının önemine vurgu yapıldı.
Sınıf öğretmeni Mehmet Dönmez, eğitimde başarının yakalanması ve öğrencinin bilgi donatımında velilerin de sorumluluk içerisinde olması gerektiğini belirterek, okul, veli, öğrenci, öğretmen iletişimine önem verdiklerini söyledi.
Dönmez, Eğitim ve öğretimde istenilen hedefin ve başarının yakalanması veli-okul iletişiminin önemli olduğunu aktardı. Arslan, öğrencilerin başarısında veli-öğretmen ilişkisinin önemine değindi. Dönmez, eğitim sürecindeki olumsuz etkenleri kontrol altına almak için öğrenci velisi ile öğretmenin “işbirliği” yapması gerektiğini ifade etti.
Dönmez, kendini bilen, yaratıcı, yararlı ve yeniliklere açık öğrenciler yetiştirmeyi amaçladıklarını kaydetti. Öğrencinin başarısında okul veya öğretmenin yeterli olmayacağına dikkat çeken Dönmez, velilere de görevler ve sorumluluklar düştüğünü bildirdi. Başarının ortak bir çalışma ile yakalanacağını vurgulayan Dönmez, öğrencilerin ilkokul döneminde temel eğitimlerini aldıklarını bundan sonraki gelişimlerinde velilere önemli görevler düştüğüne dikkat çekti.
Dönmez, eğitim-öğretimin sağlam ayaklar üstünde durabilmesi için veli rolünün bu süreçte büyük olduğunu vurgulayarak, kendilerine destek vermelerini istedi. 7 Ekim 2019 Pazartesi
Paylaş :