‘Cami hayatın içinde hayat caminin içinde’

Yozgat'ta Camiler ve Din Görevlileri haftası çeşitli programlarla kutlanacak.

‘Cami hayatın içinde hayat caminin içinde’ Diyanet İşleri Başkanlığınca düzenlenen Camiler ve Din Görevlileri Haftası, bu yıl Yozgat’ta da ‘Cami hayatın içinde hayat caminin içinde’ teması ile kutlanacak.
Yozgat İl Müftüsü Salih Sezik, Camiler ve Din Görevlileri Haftası ile ilgili yaptığı açıklamada bir hafta boyunca çeşitli etkinliklerle kutlanacak olan Camiler ve Din Görevlileri Haftasında şehit aileleri ziyareti, hatim, hasta ziyaretleri, mevlit ve konferans gibi programlar yer alacağını söyledi.
İl Müftüsü Sezik, "Her yıl olduğu gibi bu yıl da 1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftamızı kutlayacağız. Camiler Haftasının son yıllarda belirli bir tema etrafında kutlanması, bir yandan camilerimizin fiziki şartlarının yeniden gözden geçirilmesi yönünde önemli çalışmalar başlatılmasına, diğer yandan çocuk, genç, kadın gibi farklı toplum kesimlerinin camiyle daha fazla buluşabilmesi için kampanyalar düzenlenmesine vesile olmuştur. Bu bağlamda geçen yıllarda Cami-Çocuk Buluşması, Cami ve Kadın, Cami ve Gençlik ve Cami ve Namazla Diriliş, Cami ve Kitap, Camiler ve Din Hizmetine Adanmış Ömürler temaları işlenmişti. Bu yılki tema da ‘Cami hayatın içinde hayat caminin içinde’’ olarak belirlenmiştir. Hafta boyunca camilerin medeniyetimizdeki yeri ve önemi üzerinde durulacak, din hizmetine emek vermiş örnek şahsiyetler hatırlanacaktır. Aziz milletimizin cami ve Kur’an kurslarımızın ihyası için gösterdiği destek ve fedakarlıklar hayırla yad edilecektir. Bu vesileyle geçmişten günümüze camilerimizin maddi ve manevi imarı için gayret gösteren hocalarımızdan ve kardeşlerimizden ahirete irtihal edenlere yüce Allah’tan rahmet, hayatta olanlara sağlıklı ve huzurlu bir ömür diliyorum. Rabbim bizlere de hademeihayrat olmayı, insanlığa hayırlı hizmetler sunmayı nasip eylesin. Bu vesileyle, mescit ve camilerde din hizmetlerinin en güzel şekilde deruhte edilmesi için gayret gösteren, topluma rehberlik ve önderlik eden, ilmi, irfanı ve yaşantısıyla örnek olan, mihrabın, minberin ve kürsünün hakkını veren bütün din görevlilerimizin Camiler ve Din Görevlileri Haftasını tebrik ediyor, ebediyete irtihal edenlere Cenab-ı Hak’tan rahmet niyaz ediyorum” dedi. 1 Ekim 2019 Salı
Paylaş :