Kiralık ev sıkıntısı yaşanıyor

Kiralık ev sıkıntısı yaşanıyor Yozgat’ta eğitim öğretim döneminin başlaması ile birlikte kiralık ev sıkıntısı yaşanmaya başlandı.
Yozgat’ta son yıllarda hızla gelişen konut sektörüne rağmen kiralık ev sıkıntısı ortaya çıkmaya başladı.
YAPITUR Emlak Danışmanı ve Gayrimenkul Uzmanı Samet Yılmaz, Yozgat’ta konut sayısının fazla olmasına rağmen kiralık daire sıkıntısının yaşandığını söyledi. Mevcut konutlardaki kira fiyatlarının yüksekliğine değinen Yılmaz, 750 TL ila 2 bin TL arasında değişen fiyatlarla evlerin kiralandığını kaydetti.
YOZGATLI’NIN TERCİHİ 3+1
Yılmaz, Yozgat’ta vatandaşların öncelikle bütçelerine göre ev aradıklarına değinerek, tercihlerin 3+1 olduğunu belirtti. Eğitim öğretim döneminin başlaması ile birlikte emlak sektörünün canlandığına vurgu yapan Yılmaz, bankaların konut kredilerini düşürmesinin de konuta olan talebi artırdığını vurguladı. Gayrimenkulün her zaman kazançlı bir yatırım olduğuna dikkat çeken Yılmaz, Yozgat’ta eşyalı ev taleplerinin de arttığını ifade etti. Kentpark, Yenicami, Çapanoğlu, Şeyh Osman Mahallesi ve merkeze yakın bölgelerdeki evleri daha yoğun talep aldıklarını söyleyen Yılmaz, yükselen yeni binaların talebi karşılamadığını bildirdi. Yüksek kira fiyatları da ayrı bir sorunu oluşturduğunu kaydeden Yılmaz, kira fiyatlarının da son dönemde yükseldiğini ve bunun da kiracılara olumsuz bir şekilde yansıdığını belirtti. 30 Eylül 2019 Pazartesi
Paylaş :