Kadrolar yenilenecek

AK Parti, 7’inci olağan kongre sürecini Ekim ayında başlatacak

Kadrolar yenilenecek AK Parti’de teşkilatların büyük ölçüde yenilenmesi yönünde fikir öne çıkarken, teşkilatlara yeni isimlerin getirilmesi öngörülüyor.
AK Parti’de kongre süreci başlatıldı. Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile gerçekleştirilen Genişletilmiş il başkanları toplantısında kongre sürecine ilişkin planlamalar masaya yatırıldı.
AK Parti, Türkiye genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da büyük ölçüde yenilenmeye gidecek. 24 Haziran ve 31 Mart seçimlerinde başarısız olan teşkilatların yenileneceği ifade edilirken, il başkanlığına da yeni bir ismin getirilmesi bekleniyor. Yaz döneminde teşkilatlara yönelik yapılan değerlendirmeler ve hazırlanan raporlar ışığında büyük bir değişim beklentisi öne çıktı.
AK Parti genel merkezinin erken kongre açıklamasının ardından teşkilatlarda da hareketlilik başladı. Yozgat’ta il başkanlığı için ismi geçen partililer görüşmeleri sıklaştırdı. Eski Belediye Başkanı Yusuf Başer, Memur-Sen eski başkanı Yusuf Türkmen, kurucu üyelerden Ertuğrul Bölükbaşı, Ensar Başkanı Hüseyin Durusoy, Ahmet Gökhan, Turgay Kargı isimleri il başkanlığı için konuşulmaya başlandı. AK Parti kulislerinde yeni isimlerde gündeme gelirken, sürecin 2020 sarkacak olması geri adım attırıyor.
Edinilen bilgilere göre; 2020 Ocak ayında Belde teşkilatları ile başlayacak olan kongre takvimi, 2020 Mart-Nisan ayında ilçe kongreleri ile devam edecek. Haziran ayından itibaren de il kongreleri gerçekleştirilecek.
ERDOĞAN’DAN
TEŞKİLATLARA MESAJ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, genişletilmiş il başkanları toplantısında önemli mesajlar verdi. Teşkilatların yenilenmesi ve yeni isimlerin kadrolara katılımlarına vurgu yapan Erdoğan, yeni isimlerle, yeni değerlerle, yeni hizmet erleriyle kadroları tahkim edeceklerini vurguladı.
KİBRİ BOYLARINI AŞMIŞ
OLANLARA SIRTINIZI DÖNÜN
AK Parti’nin en büyük özelliği sürekli kendini yenileme, tazeleme, büyütme geliştirme kabiliyetine sahip olması olduğunu aktaran Erdoğan, “ Kibirleri boylarını aşmışların hırsını, mahallesinde, köyünde bu dava için çalışanlara değişirsek en büyük yanlışı biz yapmış oluruz. Yeni üye kazandırma çalışması AK Parti teşkilatları için hiçbir zaman bitmeyecek daimi bir görevdir. Üye kayıt işlemlerini aksatmadan sürdürmeleri arkadaşlarımızın çok önemlidir. Beldelerden başlayarak ilçe ve il kongrelerinin yapılması buna bağlı olarak kadın ve gençlik kongrelerinin gerçekleşmesi de gerekiyor” dedi.
MİLLETVEKİLLERİNE TALİMAT
Milletvekillerine buldukları her fırsatta seçim bölgelerine gitmeleri, teşkilatlarla birlikte milletle kucaklaşmaları konusunda gerekli talimatları verdiklerini belirten Erdoğan, aynı şekilde belediye başkanlarına millete sadece klasik belediyecilik hizmetleri vermekle yetinmemeleri, her bir insanın gönlüne dokunacak çalışmalar yapmaları gerektiğini ifade ettiklerini kaydetti. Tüm bu çalışmaların ahenk içinde yürütülmesi sorumluluğunun teşkilatlara düştüğünü vurgulayan Erdoğan, “Teşkilatlarımız her zaman en önde olacak ki diğer kademelerdeki arkadaşlarımız onları takip edebilsin ve daha büyük bir şevkle, aşla çalışabilsin. Eğer bir şehirde teşkilatımız aksarsa, tökezlerse, işini yapmazsa, Allah göstermesin, diğer her kademe adeta çöker. Bunun için özellikle il başkanlarımızın tek önceliği ve mesaisinin parti olması gerektiğini söylüyorum. Şartları buna uymayan kişiler ya il başkanlığına talip olmayacak ya da tüm işlerini buna göre ayarlayacak. Bu işin başka yolu yok” diye konuştu. 9 Eylül 2019 Pazartesi
Paylaş :