Tarım sektörünün kalbi Yozgat’ta attı

Tarım Gıda ve Hayvancılık Fuarında teknolojik ürünler çiftçileri tanıtıldı

Tarım sektörünün kalbi Yozgat’ta attı Türkiye’nin önemli tarım ve hayvancılık bölgeleri arasında bulunan Yozgat’ta bu yıl Yozgat’ta bu yıl 10’uncusu gerçekleştirilen Tarım Gıda ve Hayvancılık Fuarına 253 firma katıldı.
Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası’nın desteğiyle, KOBİ Fuarcılık tarafından düzenlenen 10’uncu Tarım Gıda ve Hayvancılık Fuarı 5-8 Eylül tarihleri arasında ziyaret edildi.
Fuarda, tarım aletleri ve gıda alanında üretim yapan 253 firma, ürünlerini sergiledi. Tarım ve hayvancılık üzerine alet ve ekipmanların ağırlıklı olarak sergilendiği fuarda teknolojik donanımlara sahip traktörler vatandaşların her sene olduğu gibi bu yılda ilgisini çekti. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden yöresel gıda ürünleri de fuarda satışa sunuldu ve tanıtımları yapıldı.
Modern teknolojinin ürünü olan tarım makinaları, sulama sistemleri, organik gıda ürünleri ve hayvancılığa dair yeniliklerin sergilendiği fuara vatandaşlar ilgi gösterdi.
Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çelik, Yozgat’ın tarımın merkezi olduğunu belirtti. Çelik, tarımsal gelişim içerisinde son teknolojik ürünleri çiftçilerle buluşturduklarını aktardı. Düzenlenen fuar sayesinde dünyada ve Türkiye’de çıkan ürünleri aynı anda Yozgat’taki çiftçilerle buluşturduklarını aktaran Çelik, “Fuarımızda her türlü teknolojik tarım aletleri, zirai ilaçlama noktasında çiftçimizin kullanabileceği ürünler tarımla alakalı birçok ürün yer aldı. Tarım ve hayvancılıkla ilgili sivil toplum kuruluşlarımız stant açtılar. Teknolojiyi çiftçiyle buluşturmak Dünyada ve Türkiye’de çıkan ürünleri aynı anda Yozgat’taki çiftçimizin de hizmetine sunmaya çalıştık. Bunun dışında da dışarıdan gelen memleketimizde bulunan üretim yapan firmalarında çevre vilayetlere ürünlerini satabilmesi için Yozgat’ta büyük bir pazar oluştu” dedi. 9 Eylül 2019 Pazartesi
Paylaş :