Yerel esnaf kara gün dostu

Gıda, giyim, konfeksiyon, kırtasiye gibi günlük alışverişlerini yerel esnaftan yapın

Yerel esnaf kara gün dostu Yozgat Bakkallar Esnaf Odası Başkanı Atilla Saygı, vatandaşlara yerel esnafı tercih etmeleri konusunda çağrıda bulundu.
Yozgat Bakkallar Odası Başkanı Atilla Saygı, yerel esnafın kara gün dostu olduğunu belirterek, en büyük ekonomik sorunlarının başında ulusal işletmelerin yerel esnaf karşısında yüksek rekabet gücü ve yerel esnafın buna karşı direnme gücünün bulunmayışı olduğunu söyledi.
Yerel esnafın desteklenmesi ve ayakta kalması için halkın daha fazla yerel esnaftan alışveriş yapması gerektiğini dile getiren Saygı, yerel esnafın güvenli liman olduğuna dikkat çekti.
Vatandaşları gıda, giyim, konfeksiyon, kırtasiye gibi günlük alışverişlerini yerel esnaftan yaparak yerel esnafa sahip çıkmaya çağıran Saygı, “Kazancını bu kente yatıran, kaderini ve yaşantısını bu kente bağlamış yerel esnafımıza sahip çıkmak bir vatandaşlık görevidir” dedi.
Saygı, büyük sermayeli şirketlerin Yozgat pazarına yayılma hamlesinin bütün hızıyla sürdürdüğüne dikkat çekti. Özellikle market ve mağazaların kentte yaygınlaştığını vurgulayan Saygı, bu durumun en çok zor bela ayakta durmaya çalışan küçük esnafı etkilediğini dile getirdi. Vatandaşlara, esnaflardan alışveriş yapmaları yönünde çağrıda bulunan Saygı, şöyle konuştu: “Vatandaşlarımız esnafına sahip çıkmalı. Onlara destek vermeli. Çünkü cenazeleri veya kötü günlerinde yanlarında her zaman Yozgat esnafını bulmaktalar. Halkımıza her zaman esnafımız destek olmuştur. Esnafımızın güçlenmesiyle Yozgat güçlenecek. Dolayısıyla halkımız da güçlenecek. Bu birlikteliği sağlamalıyız. Esnafına Sahip Çık’ adında kampanya başlattık” 9 Eylül 2019 Pazartesi
Paylaş :