AK gençler geçmişi arıyor

Ak Parti’nin kurulduğu günden bu yana en aktif ve en üretken teşkilatları arasında arasında bulunan gençlik kollarında çıta düşmeye başladı. AK Parti, Gün döneminde, önceki dönemdeki etkin çalışmaları aradı.

AK gençler geçmişi arıyor Ak Parti Gençlik kollarındaki belirsizlik sürüyor. Muhammed Ali Gün’ün istifasının ardından boşalan başkanlık koltuğuna atama yapılmadı.
AK GENÇLER PASİF KALDI
Yozgat siyasetinde en hareketli ve en canlı dönemleri yaşayan Ak Parti gençlik kolları Muhammed Ali Gün dönemini pasif geçirdi. Önceki dönemlerde oldukça hareketli olan gençlik kolları bu dönemde beklentilerin altında kaldı. Gençlik kolları başkanının çoğu zaman özel işleri nedeniyle siyasete ve partiye uzak durması, Ak gençlerin çalışma planlamasını yapmasını engelledi. Ak gençler, çoğu zaman farklı alanlarda görüntü verdi.
ÇITA YÜKSELMİŞTİ
Ak Parti’nin kurulduğu 2001 yılından bu yana görev alan gençlik teşkilatları başarılı çalışmaları ile dikkat çekmişti. Özellikle bundan önceki dönemde görev alan gençlik teşkilatı, iki il, iki merkez ilçe teşkilatıyla çalışarak siyasetteki ağırlığını hissettirmişti.
Oldukça başarılı ve etkin siyaset yapan bir önceki teşkilat çıtayı da yukarı taşımıştı. Gün, döneminde gençlik teşkilatı hayal kırıklığı yarattı. Gençlik kollarını etkinliği ortadan kalkarken, gözler yeni atacak başkana çevrildi.
Parti içi demokrasinin işlenmesinde ve gençlik gücünün yansıtılmasında yeni teşkilatın nasıl oluşturulacağı da merakla bekleniyor. 30 Mayıs 2016 Pazartesi
Paylaş :