Öğrenci servisleri hazır

Okulların açılmasına kısa bir süre kalırken, öğrencileri okullarına güvenli bir şekilde ulaşabilmelerini sağlamak için okul öğrenci servisleri de araçlarının son bakımlarını yaptırarak servise hazır hale geldi.

Öğrenci servisleri hazır Yozgat’ta öğrenci servisleri yeni eğitim öğretim yılına sayılı günler kala hazırlıklarını büyük ölçüde tamamladı.
Yozgat’ta yeni eğitim yılı için hazırlıklarını tamamlayan servis şoförleri, öğrencilerin evlerinden okullarına güvenli bir şekilde gidip gelmeleri için araçlarının son bakımlarını yaptırarak servise hazır hale getiriyor.
Okulların açılmasına kısa bir süre kalırken, öğrencileri okullarına güvenli bir şekilde ulaşabilmelerini sağlamak için okul öğrenci servisleri de araçlarının son bakımlarını yaptırarak servise hazır hale geldi.
Yozgat Adnantur Özel Öğrenci Servis İşletmecisi Adnan Ertuğrul, 2019-2020 eğitim öğretim yılının başlamasına kısa bir süre kaldığını belirterek, 2019-2020 eğitim yılının bütün öğrenci, öğretmen, veli ve servis şoförlerine hayırlı uğurlu olması dileklerinde bulundu. Yozgat’ta uzun yıllardır öğrencilere servis hizmeti verdiklerini belirten Ertuğrul, “Her eğitim yılı öğrenci öğretmen ve velileri heyecanlandırdığı gibi biz servis şoförlerini de heyecanlandırmaktadır. Öğrenci servis sürücüleri olarak birinci önceliğimiz ve amacımız, tüm öğrencileri sağ salim, en rahat ve güvenli bir şekilde evlerinden alıp okula, okuldan alıp evlerine bırakmaktır “ dedi.
Eğitimin serviste başladığını dile getiren Ertuğrul, “Okul yolunda geçirilen vakit, ailelere kısa gibi gelse de, çocuk, sabahları gözlerini açar açmaz servise biniyor, günün sonunu da yine serviste tamamlıyor. Servisler çocukları sosyal yönden de gelişmesine büyük katkı sağlıyor. Servise ilk defa binen bir çocuk, ilk etapta etrafına tedirgin bir şekilde bakınırken, kısa bir süre içerisinde bu tedirginliği atıyor ve yeni arkadaşlar ediniyor. Evde ve sınıfta çok sessiz ve sıkılan çocuk servise bindiğinde kendisine güveni geliyor ve üzerindeki güvensizliği atarak, sınıftaki başarısını da artırıyor. Ayrıca öğrenci, eve gidip gelişlerinde yorulmadığı için derslerine daha fazla yoğunlaşıyor” diye konuştu.
Ailelerin dikkat etmeleri gereken bir konunun da öğrencileri tanıdıkları servislere vermeleri gerektiğine değinen Ertuğrul, “Yozgat’ta bu yıl öğrenci taşımacılığı yapan servisler ‘S’ plakası uygulamasına geçti. Bu sebeple ‘S’ plakası olamayan araçlar öğrenci taşıyamayacak. Velilerimiz ’öğrenci taşıyacağız çocuğunuzu biz okula götürüp getirelim’ diyen herkese inanmasın. Aracının ‘S’ plakasının olup olmadığını kontrol etsin. Velilerimizin ve öğrencilerimizin mağdur olmamaları için servis hizmeti alacakları şahısları çok iyi araştırmalarını, tanımadıkları kişilere öğrencilerini vermemelerini istiyoruz” ifadelerini kullandı. 2 Eylül 2019 Pazartesi
Paylaş :