Krediler düştü hareketlilik başladı

Türkiye genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da konut sektörü kıpırdamaya başladı.

Krediler düştü  hareketlilik başladı Bankaların konut kredisi faizlerini düşürmesiyle krizdeki durgunluğu indirim ve çeşitli kampanyalar ile aşmaya çalışan gayrimenkul sektörü, “az da olsa” yeniden hareketlilik yaşamaya başladı.
Türkiye genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da konut sektörü kıpırdamaya başladı. Bankaların konut kredilerini düşürmesiyle birlikte ev sahibi olmak isteyen ve gayrimenkule yatırım yapmak isteyenler emlakçıların yolunu tuttu.
Konut kredisi faizlerindeki düşüş ev hayalini yükselen faizlerden ötürü öteleyen çok sayıda vatandaşı da harekete geçirdi. İnşaat firmaları ile emlakçıların kapılarını aşındıran vatandaşlar indirimli oranlar üzerinden ev hayalini gerçekleştirmek için ilk adımı atmaya başladı.
Yapıtur Emlak Danışmanı Samet Yılmaz, konut kredi faizlerin düşmesiyle birlikte hareketlilik yaşandığını söyledi. Uzun süreden beri durgunluk içerisinde olduklarının altını çizen Yılmaz, geçtiğimiz haftadan itibaren canlılık yaşandığını belirtti.
Yılmaz, “Yurt dışından gelen vatandaşlar gayrimenkul ve arsaya yatırımlarına davam ediyor. Kredi faizlerinin düşmesiyle birlikte vatandaşlar hem ev sahibi olmak hem de yatırım amacıyla gayrimenkul alımı yapıyor. Bayram sonrasında da hareketliliğin devam etmesini bekliyoruz” dedi.
KİRALIK DAİRELER CEP YAKIYOR
Yılmaz, Yozgat’ta kiralık dairelerde tıkanma olduğunu ifade etti. Yılmaz, fiyatların yüksekliğinin cep yaktığına vurgu yaparak, düşmesini beklediklerini kaydetti. 9 Ağustos 2019 Cuma
Paylaş :