Başer'den yardım açıklaması

Başer'den yardım açıklaması AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer 2019 yılında Şehit yakını ve Gazilerimize Yozgat Merkezde 40 bin 900 lira yardım yapıldığını açıkladı. Bu miktara ilçelerde yapılan yardımların dahil olmadığını belirten Başer, Şehit aileleri ve Gazilerimize yapılan yardımların hane içi aylık net gelirleri baz alınarak yapıldığını vurguladı. Başer, AK Parti iktidarları döneminde Şehit Aile ve Gazilerimize yapılan yardımların katlanarak devam ettiğin söyledi.
Şehit Aileleri ve Gazilerin başlarının tacı olduğunu belirten Milletvekili Başer, “Ak Parti olarak dün olduğu gibi bugün ve yarın da her zaman Şehit aileleri ve Gazilerimizin yanında olacağız” dedi.
Dinimizde bir insanın, peygamberlikten sonra ulaşabileceği en yüce mertebenin şahadet olduğunu vurgulayan Başer, “Şehitler Rabbimizin misafirleridir. Şüphesiz hepimiz bir gün taşıdığımız bu can emanetini gerçek sahibine iade ederek ebedi aleme irtihal edeceğiz. Bu süreçte bize düşen, bu hayat yolculuğunu Hakk’ın razısına uygun bir şekilde tamamlamak, son nefesimizi de imanla verebilmektir. Rabbim hepimize şehitlerimiz gibi dünya imtihanını hakkıyla vermeyi nasip eylesin. Gazilerimize hayırlı ömürler versin” diyerek sözlerini tamamladı. 9 Ağustos 2019 Cuma
Paylaş :