Şampiyon ilgisizlikten çekildi

Hentbol Erkekler Süper Ligi’ne yükselme hakkını elde eden Yozgat Bozokspor ilgisizliğe kurban gitti.

Şampiyon ilgisizlikten çekildi Hentbol Erkekler Birinci Ligi’nde şampiyon olan Yozgat Bozokspor ilgisizlikten dolayı Süper Ligden çekildi.
Hentbol Erkekler Süper Ligi’ne yükselme hakkını elde eden Yozgat Bozokspor ilgisizliğe kurban gitti. Yozgat’ta 2013 yılında sportif faaliyetlerine başlayan Kırmızı siyahlı takım geride kalan dönemler içerisinde bir çok başarıya imza attı. Kısa süre içerisinde Süper Lige yükselme başarısını gösteren kırmızı siyahlı takım, şanssız bir şekilde düşmüştü.
2018-2019 sezonunda hedefini şampiyonluk olarak belirleyen Yozgat Bozokspor, dar bütçe ve dar kadro ile mücadelesini verdi. Sezon sonunda şampiyonluk turunu atan kırmızı siyahlı takım, ligin bitiminin ardından Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ı ziyaret ederek, şampiyonluk kupasını götürdü.
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın büyük övgüler alan kırmızı siyahlı takım ilgisizlikten dolayı ligden çekilme kararı aldı.
Hentbol Akademisi’ne devam edecek olan kırmızı siyahlı kulübün aldığı radikal karar spor camiasında üzüntü ile karşılandı.
HER TÜRLÜ FEDAKARLIĞI YAPTIK
Yozgat Bozokspor Kulüp Başkanı Cenker Doğan, 2013 yılında hentbola ve gençlere destek vermek, ellerinden tutmak adına bir yola çıktıklarını söyleri. 6 yıllık süreç içerisinde her duyguyu yaşadıklarının altını çizen Doğan, başarının sahiplenildiği yerde ilgi ve desteğin verilmemiş olması kendilerini radikal kararlar almaya ittiğini kaydetti.
Yozgat hentbolü ve gençleri için her türlü fedakarlığı yaptıklarını belirten Doğan, “2018-2019 sezonu sonunda ileriye dönük büyük projeleri hayata geçirmeyi planlıyorduk. Siyasi ve bürokrasiden destek almak için çaba sarfettik. Sezonun bitiminin ardından bize verilen sözler havada kaldı. Süper Lig bütçesi oluşturulurken sponsor konusunda görüşmelerimiz oldu. Ancak bu görüşmeler beklentilerimizin altında kaldı. Yaptığımız değerlendirmelerin ardından Süper Lige katılmama kararı aldık. Yozgat’ta hentbol akademisini devam ettireceğiz” dedi.
Başkan Doğan ayrıca kendilerine destek verenlere de teşekkür etti. 9 Ağustos 2019 Cuma
Paylaş :