Bürokraside atama rüzgarı

Kapsamlı bir değişim bayram sonrası yaz dönemi atamaları ile hayata geçirilecek

Bürokraside  atama rüzgarı Yozgat’ta kamu kurumlarında hareketlilik artarken, yaz dönemi kararnameleri ile tayinler için düğmeye basılacak.
Taşların yerin den oynayacağı ve köklü bir değişim yaz dönemi tayinlerinde sürpriz isimlerin kamu kurumlarında görevlendirilmesi bekleniyor. Yozgat’ta yaz dönemi atamaları bayram sonrasında hız kazanacak. Uzun süreden beri kentte görev yapan bir çok bürokratın yerine atamalar yapılacak.
Son dönemlerde bürokrasiye yönelik tepki ve şikayetlerin artması, yeni hükümet sistemine uyum konusunda yaşanan sıkıntılar nedeniyle köklü değişimin sinyalleri verildi.
Yozgat’ın gelişim ve kalkınmasında öncü olması, proje üretip, planlama yapması beklenen bürokrasinin beklentilerin altında kalması nedeniyle uzun süreden beri tartışılıyordu.
Yaz dönemi atama kararlarının uygulanacak olması ile birlikte Yozgat bürokrasisinde de taşlar yerinden oynayacak. Başta eğitim, kültür, tarım, turizm, sağlık, spor ve emniyette değişimler yaşanacak.
Başkent kulislerinde atama sürecine ilişkin konuşmalar yapılmaya başlandı. Yozgat bürokrasinin tamamen etkileneceği atama rüzgarından köklü bir değişim öne çıkarılacak. Bürokrasideki değişim il müdürleri ile sınırlı kalmayacağı ifade edilmeye başlandı. Türkiye genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da 2023 hedefinden uzak kalan ve başarısız bulunan il yöneticileri değişmesine kesin gözüyle bakılıyor. 9 Ağustos 2019 Cuma
Paylaş :